Anička Slováčková odpovídá fanouškům na otázky o léčbě rakoviny. Foto: Anička Slováčková

Anička Slováčková se svěřila: Nelíbí se mi, jak vypadám po chemoterapii!

Zpěvačka Anička Slováčková otevřeně promluvila o své léčbě náročné rakoviny plic. Svěřila se, že se jí nelíbí, jak nyní po chemoterapii vypadá. „Připadám si jako mimozemšťan,“ řekla.

Dcera Dagmar Patrasové a Felixe Slováčka Anna Julie Slováčková se svěřila s trápením, které má ohledně náročné léčby rakoviny plic. Podstupuje chemoterapii, která bohužel na pacientech zanechává následky. Anička Slováčková se fanouškům svěřila, že se jí nelíbí, jak teď vypadá.

Často se jí lidé ptají, jak se teď během náročné léčby cítí. „Každý den není posvícení, ale vesměs je to dobré,“ odpovídá mladá zpěvačka. „Snažím se najít balanc mezi prací a odpočinkem, což je trochu náročné a trochu mě to stresuje, ale snažím se nestresovat a mít klid, tak mi držte palce, ať se mi to podaří co nejdříve,“ dodává Anička Slováčková.

Anička Slováčková: Připadám si jako mimozemšťan

Svěřila se však, že jí trápí, jaké změny zanechala chemoterapie na jejím obličeji a vlasech, byť ji všichni podporují, jak moc jí to sluší. „Je to hrozně hezké, že si to někdo myslí. Já si to bohužel vůbec nemyslím,“ prozradila Anna Slováčková s tím, že tráví dlouhý čas v koupelně líčením.

„Přesto si připadám jako úplný mimozemšťan, ale to je asi normální, že se člověk necítí ideálně ve své kůži, když mu není dobře,“ svěřila se zpěvačka. Poděkovala i všem fanouškům za slova díků a chvály. „Jste miláčci,“ vzkázala.

Anička Slováčková samozřejmě není v naší zemi jedná mladá žena, která bojuje s rakovinou a tak i ráda poradí těm, kdo si tím prochází. Četné dotazy například dostává na to, odkud má turbany, které teď kvůli krátkým vlasům nosí na hlavě, když jde ven.

„Mám je ze Zalanda, koupila jsem si tam krásný béžový. Byla jsem překvapená, že mají docela výběr. Před časem jsem si koupila také v H&M,“ dodala.

Kdy skončí léčba rakoviny?

Nevyhnula se však ani otázce nejdůležitější, a to jestli má informaci, kdy skončí její léčba. „To bohužel netuším, ale doufám, že dokud neskončí úspěšným koncem,“ svěřila se s nejistotou Anička Slováčková.

Prozradila také, jak v roce 2019 zjistila, že má rakovinu prsu. „Nic mě nebolelo, ale nahmatala jsem si bulku. Po biopsii, která byla hned provedena, bylo zjištěno, že se jedná o zhoubný nádor a následně začala léčba,“ popsala Anička Slováčková.

Rakovina dlouho nebolí, říká Anička Slováčková

Zároveň varuje před zrádností této zákeřné nemoci. „Nic mě ale nebolelo a to je na rakovině dost často to fatální, tedy že o ní dlouho nemusíme vědět,“ podotýká Anička Slováčková.

Loni na jaře rakovinu prsu definitivně úspěšně porazila, lékaři tehdy šťastné zpěvačce oznámili, že je vyléčená. Jenže Aničku začal trápit vleklý kašel. V létě se bohužel potvrdilo, že příčinou je metastáze na plicích. Těžký boj tak mladá zpěvačka podstupuje znovu.

Tip: Jak obecně taková léčba chemoterapií probíhá teď mohou diváci mimo jiné sledovat v seriálu Smysl pro Tumor na České televizi. Podívejte se na zákulisí natáčení.

Foto: Filip Březina ze seriálu Smysl pro tumor ukázal zákulisí natáčení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru