Taneční kreace ve StarDance 2023. Foto: Česká televize

Zklamaní diváci! Taneční soutěž StarDance v sobotu v televizi nebude

Podzimní sobotní večer už neodmyslitelně patří taneční soutěži StarDance v České televizi. Tuto sobotu ale nebude, zklamaní jsou diváci i moderátor Marek Eben.

Soutěžní show StarDance, v níž před porotou a televizními kamerami tančí celebrity společně s profesionálními tanečníky, patří mezi nejsledovanější pořady v Česku. Minulé napínavé druhé kolo, v němž vypadl herec David Prachař a jeho taneční partnerka Zuzana Dvořáková Šťastná, sledovalo 1,5 milionu diváků.

Pro mnoho z nich je StarDance symbolem odpočinkového sobotního večera v sychravém podzimu doma v teple u televize. Jenže tuto sobotu budou mít smůlu. „StarDance se v sobotu nekoná,“ potvrdil moderátor pořadu Marek Eben a smutně dodal, že za to může prezident Petr Pavel. „A to jsem vás volil,“ dodal Eben.

ČTĚTE TAKÉ: Eben v šusťákové bundě a se psem. Iva Kubelková natočila zákulisí příprav na dnešní StarDance

Myslel to samozřejmě v nadsázce, protože v sobotu 28. října je státní svátek Den vzniku samostatného československého státu, kdy obvykle hlava státu předává státní vyznamenání. A k tomu samozřejmě dojde i tuto sobotu, předávání státních vyznamenání bude v živém přenosu od 20 hodin vysílat Česká televize, nahradí tak běžně vysílaný pořad StarDance.

Kdo obdrží státní vyznamenání je zatím neveřejné, prezident Pavel ocení celkem 60 osobností. Že obdrží nejvyšší řád Bílého lva potvrdil již například Karel Schwarzenberg.

O svoji napínavou show ale diváci ani samotní tanečníci nepřijdou. StarDance se jen přesouvá na neděli 29. října večer. Hvězdy už na nedělní třetí kolo pilně cvičí a trénují.

Překvapení: Ze StarDance vypadli Ivana Chýlková a Jan Tománek

StarDance: Na zemi i ve vzduchu

Zatím si zkraťte čekání na nedělní přenos pohledem na největší letošní taneční kreace tak, jak jej zachytili fotografové České televize:

Překvapení: Ze StarDance vypadli Ivana Chýlková a Jan Tománek

Přejít nahoru