Záběry z finále letošní řady Peče celá země. Foto: ČT

Zklamaní diváci České televize: Velké finále soutěže Peče celá země dnes nebude!

Diváci České televize se v sobotu těšili na tradiční večer u soutěže Peče celá země, kterou si každý týden zapne více než milion lidí! Tento týden ale mají smůlu!

Česká televize v sobotu 9. března neodvysílá diváky tolik očekávané finále soutěže Peče celá země. Na závěrečný „souboj“ amatérských pekařů a cukrářů si budou muset fanoušci soutěže počkat o týden déle, tedy do 16. března. Tehdy se rozhodne, kdo se stane nejlepším pekařem této série.

Co se stalo? Důvod je jednoduchý, Česká televize dnes místo pořadu Peče celá země zařadí přímý přenos z vyhlášení filmových a televizních cen Český lev. Na něm budou předány sošky nejlepším filmařům, hercům, herečkám, scénáristům, režisérům a samozřejmě i za nejlepší filmy roku 2023.

Zklamaní diváci: Peče celá země dnes není

Fanouškům pořadu se to vůbec nezamlouvá. „Nechápu, jak si mohou dovolit nevysílat pořad Peče celá země, když všichni čekáme na finále. Takhle nám přeruší napětí,“ zlobí se nejedna divačka na Facebooku. Diváci kritizují, že při dvoutýdenní pauze ztratí návaznost s předchozím dílem.

„Pečení má obrovskou sledovanost a oni to klidně stáhnou z programu a dají přenos o tom, jak si parta filmařů předává sošky, to můžou dávat na ČT2, koho to zajímá?“ kritizuje další z diváků.

Česká televize si však dovolí finále Peče celá země i přes velkou sledovanost posunout, protože zkrátka tradiční přenos z předávání Českých lvů je pro ní vysoce prestižní záležitost. I tento pořad bývá mezi diváky, hlavně fanoušky českého filmu sledovaný. Letošní předávání cen Český lev moderuje Marek Eben a lze tak očekávat, že bude pro diváky dostatečnou náhradou za odsunuté finále pekařské soutěže.

V Peče celá země už zbývají jen tři soutěžící – Vojta, Roman a Tereza. V minulém dílu přitom bylo soutěžících ještě pět. Porota ve složení Josef Maršálek a Michaela Landová ale nemilosrdně dvě pekařky vyřadila.

Důvodem bylo, že v předminulém dílu se porotě výtvory tolik líbily, že vůbec poprvé nikoho nevyřadila. Minulý týden tak museli skončit soutěžící hned dva, protože do závěrečného finále směli postoupit jen tři.

Peče Celá země 2024 vyhrál student Vojtěch Vrtiška. Ve finále silně riskoval!

Co vyhraje vítěz Peče celá země?

Finálová trojice se tak o titul Pekař roku utká ve třech pekařských výzvách v pořadu Peče celá země v sobotu 16. března 2024.

Vítěz soutěže získá zajisté popularitu a s tím možnost vydat vlastní kuchařku, rozvíjet byznys na sociálních sítích, nebo si dokonce vybojovat vlastní televizní pořad, případně svoji cukrárnu. Záleží, jak příležitost chytí za pačesy.

Kromě toho na něj čeká také křišťalová trofej soutěže a poukázka v hodnotě 100 tisíc na kuchyňské spotřebiče. A to se jistě každému pekaři a cukráři hodí.

Peče Celá země 2024 vyhrál student Vojtěch Vrtiška. Ve finále silně riskoval!