Soutěž Peče celá země opustila Kristýna. Zdroj: ČT

„Čistka“ v Peče celá země! Ze soutěže vyletěli hned dva soutěžící, finále se odkládá!

Ze soutěže Peče celá země vypadli v 9. díle hned dva soutěžící. V minulém díle totiž porota nikoho nevyřadila. Kdo odchází s pláčem těsně před branami velkého finále?

Náročné výzvy čekaly na soutěžící v devátém, tedy předposledním, díle soutěže Peče celá země 2024. S těmi se muselo poprat pět soutěžících Vojta, Roman, Tereza, Klára a Kristýna, přestože už dnes měli být v soutěži jen čtyři.

V minulém osmém díle se ale soutěžícím pečení vánočního cukroví a další výzvy podařily tak dobře, že porotci Josef Maršálek a Michaela Landová nedokázali nikoho vyřadit.

O to drsnější byl sobotní devátý díl, z kola ven totiž museli hned dva. Ještě před tím se museli poprat jako vždy se třemi výzvami. V té první pekli dekorativní koláče s náplní. To skrývá mnoho úskalí v podobě například nedopečeného těsta, nedochucené náplně nebo nedostatečné dekorace.

Maršálek: Umělecké koláče byly slabé

Porotce Josef Maršálek zkritizoval, že si soutěžící s tak důležitou výzvou nedali více práce. „Čekal jsem vizuální podívanou, různé druhy těst. Dá se vyřezávat, vrstvit, použít tvarování, proplétání, použití barev,“ zkritizoval Maršálek. Nejlépe hodnotila porota koláč od Romana a Terezy.

Druhá výzva byla ještě složitější. Bylo třeba upéct muzikálové řezy, což je roláda s nástavbou se dvěma krémy. Uvnitř je máslový karamelový krém a z venku čokoládová ganáž. Na vrchu je roláda dekorovaná notami z hořké čokolády. Nejhůře roládu hodnotila porota Kláře, protože v karamelovém krému křupal cukr a Tereze, která přepekla těsto a to se lámalo.

Poslední kreativní výzvou byl náročný úkol upéct koláč inspirovaný slavným obrazem. A soutěžícím se opravdu dařilo. „Někteří předvedli exkluzivní výkony, byly to kousky doslova jako by z těch obrazů vypadly,“ chválila porotkyně Michaela Landová.

Drama ve finále Peče celá země! Maršálek připravil extrémní výzvy! Kdo vyhraje?

Nakonec se v semifinále nejvíce dařilo Romanovi, který se stal kuchařem týdne.

Z Peče celá země vypadly Klára a Kristýna

A i když se většině soutěžících jejich výtvory povedly, musela přesto podle pravidel porota dva pekaře vyřadit. Rozhodovaly tak skutečně jen drobné chyby. Z tohoto pohledu se nejhůře vedlo Kláře a Kristýně. Obě tak musely soutěž opustit.

„Jsem dojatá, chtěla jsem do finále, těšila jsem se a chtěla jsem, aby moje rodina viděla, jak peču,“ řekla s pláčem vyřazená Kristýna. „Bavilo mě úplně všechno, poznala jsem tady Kristýnu, staly se z nás parťačky a shodou náhod jsme spolu i vypadly,“ hodnotila Klára.

Finále Peče celá země 2024 bude o dva týdny déle

„Obě jsou skvělé cukrářky a pekařky. Dostat se do devátého dílu je neuvěřitelná událost, která by se měla oslavit,“ řekl k vyřazeným soutěžícím porotce Josef Maršálek. „Do finále se nám dostávají Vojta, Roman a Terezka,“ dodal Maršálek.

Na finále Peče celá země 2024 si ale diváci budou muset hned dva týdny počkat. Příští sobotu totiž pekařskou soutěž vystřídá předávání filmový cen Český lev. Vojta, Roman a Tereza se tak o titul Pekař roku utkají v sobotu 16. března 2024.

Drama ve finále Peče celá země! Maršálek připravil extrémní výzvy! Kdo vyhraje?