Jan Bendig po útoku moukou na Českém slavíkovi. Foto: Nextfoto

Zdrcený zpěvák Jan Bendig ruší koncert v O2 Universum. Co dělat se vstupenkami?

Po skandálu s útokem moukou prožívá Jan Bendig další hořký okamžik. Musel oznámit fanouškům, že odkládá blížící se koncert v O2 Universum.

Jan Bendig musel spolknout další hořkou pilulku. Odkládá totiž dlouho plánovaný a tolik avizovaný koncert v O2 Universum, tedy v menší hale vedle O2 Arény.

„S opravdu velkou lítostí musím můj velký koncert v pražském O2 Universum, který se měl konat v sobotu 16. března, bohužel přeložit na nový termín, a to na sobotu 30. listopadu tohoto roku,“ potvrdil Jan Bendig.

Prý je za zrušením kauza s moukou

Posunutí koncertu vysvětluje nedávnou kauzou „mouka“, která v minulých dnech doslova vyskakuje z každého rohu. Policie totiž uvedla, že útok moukou na Jana Bendiga před předáváním hudebních cen Český slavík 2023 byl předem domluvený a že šlo jen o divadlo. To i přesto, že Bendig po útoku spustil srdceryvné příběhy o tom, jak se celý život musel prosazovat a pak jej někdo takto „srazí na kolena“. Podporu mu vyjadřovaly snad všechny české celebrity.

Jenže teď se ukazuje, že vše mohlo být trochu jinak. Bendig sám to však vyvrací a opakuje, že s útočníkem domluvený nebyl. Svou pravdu je připravený dokázat před přestupkovou komisí a do boje povolává právníky.

Novou show by teď Bendig nezvládl

„Ačkoliv si stále stojím za tím, že v kauze nemám prsty, tak mi vzala neskutečně moc energie a psychické pohody, kterou jsem potřeboval na následné taneční i pěvecké zkoušky,“ řekl Bendig s tím, že připravuje zbrusu novou, více jak 2,5 hodiny dlouhou show, při které bude tancovat, zpívat, létat ve vzduchu a dělat náročná artistická čísla. To by prý v této náladě nezvládl.

„Koncert chci velkolepý, větší než byl ve vyprodaném loňském Forum Karlín a hlavně si ho chci s vámi naplno užít. To mi ale stav mojí duše neumožňuje a jsem myšlenkami někde úplně jinde. Nechci pro vás udělat koncert, při kterém to nebudu prostě já. Tenhle koncert je můj vysněný sen a cíl. Všechna moje práce právě směřovala k tomuto momentu, a proto na něm chci být stoprocentní,“ vysvětluje důvody k přeložení Bendig.

Co dělat se vstupenkami na koncert Jana Bendiga?

Chce prý, aby z něho fanoušci na této show cítili radost, emoce a energii, což bohužel ve svém současném duševním i psychickém stavu nedokáže. „Proto věřím, že přeložení na nový termín 30. listopadu pochopíte a pochopíte i mě. Opravdu mě to mrzí, protože určitě víte, jak jsem se na tento koncert těšil, připravoval se a žil jím,“ dodal Bendig, kterému jistě nepřidala ani nehoda jeho bratra Marsella, který havaroval s autem na cestě z koncertu ve Znojmě o minulém víkendu.

Co tedy nyní dělat se vstupenkami? Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nový termín a není potřeba jejich výměna. „V sobotu 30. listopadu vás na koncert pustí, i když na nich budete mít “staré” datum. Dobrou zprávou je, že slíbení hudební hosté dorazí i v novém termínu koncertu. Za to jim touto cestou moc děkuji,“ dodal zpěvák.

Není to zase trochu jinak?

Otázkou je, zda i skutečný důvod není ještě trochu jiný. Přestože Bendig pro koncert zvolil menší halu O2 Universum, která stojí vedle té velké O2 Arény pro skutečné hvězdy hudebního nebe, ani na tu menší se podle veřejných zdrojů z rezervačních portálů neprodalo dostatek lístků.

V mnoha sektorech dva týdny před koncertem zůstávalo v prodeji stále dost vstupenek. Je tedy otázkou, zda si zpěvák a jeho manažer spíše nevzali až příliš velké sousto…

Zpěvák Jan Bendig povolá právníky! Přinášíme jeho kompletní vyjádření k útoku moukou

Přejít nahoru