Útok moukou na Jana Bendiga na Českém slavíkovi.

Zpěvák Jan Bendig povolá právníky! Přinášíme jeho kompletní vyjádření k útoku moukou

Zpěvák Jan Bendig poprvé promluvil ke kauze útoku moukou. Podle něho nebyl útok před Českým slavíkem zinscenovaný. Hodlá se proti nařčení bránit.

Jan Bendig vydal vyjádření k útoku, kdy na něho při příchodu na předávání hudebních cen jistý Lukáš Procházka vyspal kilový pytel mouky. Bendig to tehdy označil za rasistický útok.

Jenže policie nedávno pro CNN Prima uvedla, že kauzu uzavřela s tím, že se útočník a oběť na incidentu domluvili. Bendig to však ostře odmítá a dnes večer vydal obsáhlé prohlášení. S ohledem na citlivost celé kauzy jej přinášíme v plném znění:

Jan Bendig: Kompletní vyjádření

„Hned na začátku se chci omluvit za to, že se na moje vyjádření čekalo tak dlouho, ale nechtěl jsem se vyjadřovat k něčemu, co jsem si neměl možnost ověřit v rozhodnutí policejního orgánu. Současně jsem dlouho přemýšlel nad tím, zda vůbec něco psát, když si tolik lidí udělalo svůj rychlý závěr samo jen na základě stručné a dle mého ne zcela přesné mediální zprávy policejního orgánu.

Hodně lidí mě tak na základě toho odsoudilo a nedalo mi šanci ani čas na to se vyjádřit. Nevím, jestli následující řádky některé z Vás přesvědčí, ale jelikož jsem byl vždy upřímný a otevřený k vám všem, tak se k tomu pokusím něco napsat…

Uznávám to, že jsem zbytečně zalezl do ulity a měl se vyjádřit hned. Ale jsem odjakživa hodně citlivej kluk, a to co se kolem toho rozpoutalo mě doslova vyděsilo. A musel jsem to nějak strávit a rozkoukat se. V pátek odpoledne jsem konečně obdržel policejní zprávu, konkrétně usnesení o odložení věci, z důvodu, že ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví ze strany útočníka a je zde důvod pro postoupení věci do správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku.

V žádném případě se nejedná o rozhodnutí policejního orgánu o tom, že já nebo někdo jiný měl incident organizovat. Případné rozhodnutí v dané věci je nyní v rukou správního orgánu. Já osobně jsem neměl možnost se k dalším úkonům, následujícím po mé a přítelově výpovědi, jakkoliv vyjádřit, my jsme byli vyslechnuti pouze jednou.

Stále si stojím za tím, že jsem útok nepřipravoval a nedomluvil a nevěděl o něm. S útočníkem jsem se ohledně údajné přípravy útoku před ani po útoku nesetkal, ani jsem s ním v této věci telefonicky ani jinak nekomunikoval. Stejné závěry ostatně vyplývají i z usnesení policejního orgánu o odložení věci.

Jedině kdy jsem byl s tím klukem opravdu v kontaktu bylo během telefonátu po útoku, kdy se nám omlouval a já si vyslechl jeho příběh. Jeho omluvu jsem přijal a o tom jsem Vás ihned informoval. Také proběhlo několik telefonátů i zpráv mezi tím klukem a mým přítelem Lukášem ohledně jeho těžké životní situace a pocitu bezvýchodnosti, ze kterého jsme se mu oba snažili ukázat směr, protože už jsme takoví.

Hned po Slavících jsem dál tuto kauzu nechtěl rozebírat a vyloženě jsem prosil na sociálních sítích, ať z toho některá média a lidé nedělají rasistickou kauzu, protože tak jsem ji nikdy ani nebral. Stačí mrknout na moje první prohlášení, které najdete i zde na profilu (ze dne 25.11.2023).

Chtěl bych se Vás, kteří mi nevěří zeptat: Vám se nikdy nestala žádná křivda? Jsem si vědom, že teď budu pro některé lhář, podvodník atd. Podobné věci jsem si v životě musel zažít i bez této kauzy. Mrzí mě to a omlouvám se svým lidem, spolupracovníkům, televizi Nova, která dělá Slavíka fakt krásně a vždy za mnou stála a mrzí mě, že tenhle incident vůbec byl i když ne mou vinou, kolegům kteří se mě zastávají, že je teď lynčují, svým fanouškům, že tohle musí prožít se mnou. Protože i pro ně to nemůže být vůbec příjemné a může je to uvést do pochyb.

Mou prací na následující dny, měsíce bude abych je přesvědčil o svých kvalitách a důvodu proč mi fandí. Právě na nich mi nejvíc záleží. Věřím, že Vám svou prací i s velkým ponaučením z tohoto momentu dokážu, že to se mnou není tak marný, jak je to prezentováno. Mrzí mě to přes to všechno. Fakt že jo…

Bendig: Povolám právníky

Nechci touto cestou hanit práci Policie. Ba naopak. Chci je pochválit a poděkovat, že hodinu po incidentu dorazila dvojice vyšetřovatelů, měli o případ zájem, měli velice hezké chování, a to pak i u následného výslechu. To, že je to tak uzavřeno nechápu, ale právě proto jsme využili možnosti právního zastoupení a hodláme se v rámci správního řízení bránit prostřednictvím právního zástupce. Musím však přiznat, že jsem z toho všeho unaven a vyčerpán.

Vím, že je to úplně něco jiného než možná chtěli někteří číst a slyšet. Ale tohle je moje verze příběhu, moje pravda, která má ještě spoustu detailů, ale těmi Vás už nechci zatěžovat.

Dnes jsem dostal krásný vzkaz od jedné fanynky a touhle větou bych to chtěl uzavřít: „Teď se teprve ukáže, kdo je tvůj opravdový přítel. Když se loď potápí, jako první utíkají krysy.“ Já jsem těch ztroskotání zažil v životě už pár. A i tentokrát hodlám plout dál ať už s některými nebo bez nich. Jsem silnej kluk, možná teď už i trochu silnější a dospělejší po tom všem.

A bojovat budu. Vím, že získat důvěru některých z Vás bude těžký, ale já to beru i jako výzvu.

Ještě jednou děkuju za přečtení, děkuju za podporu a omlouvám se, že vůbec taková kauza je.

Váš Jan Bendig

Byl útok na Jana Bendiga na slavících sehraný? Zpěvák to ostře odmítl!

Přejít nahoru