Mladík šel na Kazmův trezor s tyčí. Zdroj. IG

Útočil tyčí na Kazmův trezor, teď se mladík omlouvá. Proč to udělal?

/VIDEO/ Slovenský mladík se omluvil Kazmovi za to, že před několika dny na pražském Výstavišti tyčí zaútočil na Kazmův trezor. Prozradil také proč to udělal!

Šifru vycházející z Kazmova filmu ONEMANSHOW: The Movie, která vede k otevření trezoru s 22 miliony korun, zatím nikdo nerozluštil. Za to ale trezor před několika dny, jak v tomto článku informovaly ČRzprávy, zažil nečekaný incident.

Tehdy ještě neznámý cizinec k trezoru přišel a vytáhl pod trikem schovanou kovovou tyč. Tou pak začal mlátit do čtecího zařízení, které slouží k přiložení hrací karty a k zadání desetimístného kódu. Dnes už je jasné, kdo to je a proč na trezor zaútočil.

Jen přiložení karty a zadání správného kódu vede k otevření trezoru, pokud nemáte jedinou výherní kartu. Do trezoru Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch uložil milion dolarů, tedy zhruba 22 milionů korun.

K desetimístnému kódu vedou nápovědy z Kazmova filmu a také nápovědy různě zveřejňované na Alze, nebo nedávno v pořadech televize Prima Československo má talent a Eliška a Damián. Všechny slouží k přeložení znaků nakreslených na betonových kvádrech u Lysé nad Labem na desetimístný číselný kód.

Šifru, respektive hru si lze ale vyložit různými způsoby, stejně jako to udělal 23ůetý muž, který na trezor zaútočil. Teď už je ale jasné, kdo to byl. Šlo o slovenského mladíka, který má na TIK TOKu profil danik.growapp a říká si po slovensky Dano.

„Omlouvám se za škody, které jsem způsobil“

Jsem ten týpek, co rozbil trubkou Kazmův trezor. Tímto se chci omluvit Kazmovi i celému týmu kolem Onemanshow za to, co jsem udělal a za škody, které jsem způsobil,“ řekl Dano.

„Chtěl bych také poděkoval Policii České republiky, že po celou dobu zásahu i po něm byli všichni policisté velmi milí a velmi profesionální,“ pochválil policisty, kteří jej odvedli poté, co ho u Kazmova trezoru zpacifikovala ochranka, která trezor s miliony hlídá.

Dano také tvrdí, že po celou dobu nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. „Rozhodně jsem peníze nechtěl ukrást, jednoduše mi to sedělo do mé teorie, která mi vycházela z jedné scény ve filmu,“ říká Dano.

Nápovědou podle něho byl i znak Kazmovy šifry. „Když se na to podíváte trochu s fantazií jako já, tak mi to připomínalo mířítko na střed trojúhelníku. A čtečka, kterou jsem rozbil, je na trezoru právě na tom trojúhelníku. Bavil jsem se o tom s více lidmi, kteří se shodli, že to dává smysl, tak jsme to šli zkusit,“ vysvětluje mladík.

Dano se ve videu omlouvá za útok na Kazmův trezor. Zdroj: TIK TOK / danik.growapp

Zároveň nabádá ostatní, aby nic takového nezkoušeli, tato teorie zkrátka správná nebyla. „Ještě jednou se omlouvám a děkuji mým blízkým za podporu,“ dodal Dano.

Kazma nabídl pomocnou ruku

Útok na trezor tehdy naštval Kazmův tým. „Hele my tady dřeme od rána do noci, aby to někdo mohl vyhrát a ty uděláš tohle, tak si to užij,“ nandal člen ochranky mladíkovi už v tu dobu ležícímu na zemi.

Kazma Kazmitch ale omluvu přijal. „Vážím si toho, že jsi se omluvil a jsem rád, že za tím nebyl zlý úmysl, to je to důležité, splést se můžeme všichni, beru to,“ reagoval Kazma. A zároveň nabídl pomocnou ruku.

„Vím, že už to není v našich rukou,“ naznačil, že o případném trestním stíhání rozhoduje státní zástupce. „Ale pokud by jsi z toho měl mít větší problémy, než si tato situace zaslouží, ozvi se nám na e-mail a pokusíme se z naší strany udělat maximum, aby byl v pohodě,“ nabídl pomoc Kazma.

Policejní mluvčí Richard Hrdina před několika dny řekl pro deník Blesk, že případ podle něj bude nejspíš odložen, protože jde o občanskoprávní spor.

Přejít nahoru