Kazma zveřejnil záběry z útoku na trezor s miliony. Zdroj: Instagram

VIDEO: Kazma zveřejnil záběry z útoku na trezor s miliony

Kazma Kazmitch zveřejnil záběry z bezpečnostních kamer, které zachytily útok na trezor s 22 miliony, které stále čekají na toho, kdo rozluští šifru z jeho filmu Onemanshow.

Už od rána informují média, že na trezor s 22 miliony korun, který umístil Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch na pražské Výstaviště, zaútočil 23letý cizinec kovovou tyčí. Několikrát udeřil do čtecího zařízení, které slouží k odemčení trezoru.

Kdo přiloží kartu získanou spolu se vstupenkami na film Onemanshow: The Movie a zároveň zadá desetimístní kód, který získá rozluštěním šifry vytvořené pomocí obrazců na betonovém monumentu na kopci u Lysé nad Labem, tak vyhraje milion dolarů, tedy asi 22 milionů korun. Kód lze rozluštit mimo jiné s pomocí nápověd z Alzy a také ze zmíněného Kazmova filmu.

Tohle jsou Kazmovy nápovědy k luštění šifry ukryté v Talentu a seriálu Eliška a Damián. Kompletní přehled známých nápověd!

23letý cizinec do čtecího zařízení několikrát uhodil kovovou tyčí, ochranka, která trezor s milionem dolarů hlídá, jej po útoku srazila k zemi a předala přivolané policii. Jak celý incident proběhl, zachytily kamery, záběry z nich dnes odpoledne zveřejnil Kazma na svém Instagramu.

Ze záběrů vyplývá, že mladík přišel s tyčí ukrytou pod trikem, takže ji ochranka neviděla. V nestřeženém okamžiku ji vytáhl a začal s ní mlátit do čtecího zařízení. To už k němu běžela ochranka, svalila jej na zem a zpacifikovala. Následně cizince předala policii.

Cizinec podle policejního mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny vypověděl, že nechtěl trezor vyloupit. „Uvedl, že si myslel, že rozluštil šifru, ze šifry podle něj vyplynulo, že se do trezoru dá dostat za pomoci násilí,“ uvedl Hrdina pro deník Blesk. Případ tak podle něj bude nejspíš odložen, protože jde o občanskoprávní spor.

Otevřít trezor se denně snaží desítky soutěžících lidí, mnohdy se i tvoří fronty, hlavně o víkendech, kdy mají čas i mimopražští. V trezoru jsou na paletě bankovky vyrovnané ve 104 komíncích a střeží je početná ochranka. Trezor je přístupný vždy od 6 hodin do půlnoci.

Kazma zveřejnil záběry z útoku na trezor s miliony. Zdroj: Instagram

Jak správně hrát hru? Črzprávy připravily více podrobností:

Kazma zahájil odpočet času k rozluštění šifry, jaké jsou další nápovědy?

Přejít nahoru