TV Barrandov přerušila vysílání 30. března 2024. Foto: ČRzprávy

TV Barrandov zase odstřihli? Televize měla v noci výpadek, vysílala barevné pruhy

Problémy mediálního magnáta Jaromíra Soukupa pokračují! TV Barrandov totiž v noci na sobotu 30. března zase přestala vysílat. Místo pořadů se na obrazovce objevily jen barevné pruhy.

Televizi Barrandov kolem půlnoci opět odpojili od vysílání! V noci na sobotu 30. března 2024 tak diváci místo svých pořadů viděli jen barevné pruhy, které byli zvyklí vídat někdy před dvaceti lety, když ještě televize v noci odpojily vysílání a měly pauzu.

Je to již druhý velký výpadek od té doby, co v lednu TV Barrandov odpojil dodavatel kvůli astronomickým dluhům za dodávky elektřiny. Aby mohla televize obnovit vysílání, musel tehdy nový spolumajitel Jan Čermák o víkendu sehnat a nasadit dieselové agregáty vyrábějící elektřinu nezbytnou pro chod televize.

Došla na Barrandově nafta do Agregátů?

Je možné, že mají agregáty závadu, nebo už došly i peníze na naftu? V takovém případě by se obyvatelé Barrandova, kteří si dlouhodobě stěžují na hluk z těchto motorů, mohli alespoň v klidu vyspat.

Až v sobotu kolem půl osmé se podařilo vysílání znovu nahodit a místo barevných pruhů opět šly pořady.

Během noci ovšem diváci přišli o pořady jako André Rieu – pojďme tančit, Moje zprávy a další na hlavním programu TV Barrdandov.

Vysílání bylo přerušeno i na programech Barrandov Kino, a Barrandov Krimi. Diváci ale o mnoho nepřišli, protože na filmovém kanálu měl být místo filmu vysílán pořad Nebezpečné vztahy a na kanále Krimi zase místo kriminálky jakýsi lechtivý pořad. Zjevně na pořady odpovídající názvu a zaměření stanice nejsou peníze.

Bez elektřiny to zkrátka nejde, ačkoli mnoho nových filmů, seriálů ani pořadů televize nenatáčí, přece jen musí alespoň odbavovat do vysílání ty staré reprízované nebo novinky v podobě pořadů stále ještě šéfa Jaromíra Soukupa, který v nich hovoří sám se sebou o všem – od politiky po celebrity.

Právě v pořadu o celebritách dokonce rozebíral i vlastní život, když reagoval na zprávy z médií o sporech s expartnerkou Agátou Hanychovou, s níž má dceru Rozárku. Vztahy bývalé zamilované dvojice se absolutně rozpadly a vedou spolu nepříjemné soudní bitvy.

Není zatím jasné, co noční výpadek způsobilo. Zda skutečně televize zase přišla o elektřinu, zda se potýká s technickými problémy, nebo jestli nebyly dodávky elektřiny obnoveny a v noci nedocházelo jen k přepojení sítí.

TV Barrandov se potýká s astronomickými dluhy

Za vším může být ale ještě další důvod. Televize se totiž potýká s astronomickými dluhy, které dosahují k jedné miliardě korun. Televizi se teď snaží zachránit nový spolumajitel Jan Čermák, který odkoupil od Soukupa část zadlužených firem.

Kvůli rostoucímu tlaku věřitelů se letos Jaromír Soukup i nový spolumajitel Jan Čermák dokonce museli obrátit na soud. Ten společnosti přiznal tříměsíční ochranu před věřiteli.

Každé odpojení televize od vysílání je přitom další ranou pro majitele. Každá minuta, kdy se nevysílá, znamená neodehranou reklamu a tedy ztrátu příjmů a hlavně důvěry inzerentů do budoucna.

Čermák přitom s televizí plánuje využít nový právní institut takzvané preventivní restruktualizace. Díky ní mohou zadlužené firmy řešit problémy, aniž by musely do insolvenčního řízení. Čermák potvrdil webu info.cz, že se touto cestou hodlá vydat a už o tom jedná s věřiteli. Tak snad další noční výpadek nepřispěje k ohrožení tohoto plánu.

TV Barrandov už zase vysílá, Hanychová si střílí ze Soukupa