Soutěž Kdo se ptá? moderuje Martin Dejdar. Foto: Prima

Nová soutěž na Primě Kdo se ptá? je nuda. Dejdar se snaží, ale nestačí to

Televize Prima odvysílala už druhý díl nové soutěže s názvem Kdo se ptá?, který moderuje Martin Dejdar. Bohužel Prima neumí udělat napětí, od konkurenční Novy se má stále co učit.

Po propadáku s kuchařskou soutěží Česko na grilu, se zdá, že televize Prima připravila další nezáživnou show. Soutěž Kdo se ptá?, kterou vysílá každý pátek večer, je totiž docela nuda. Když soutěž porovnáme s pořadem Superlov na TV Nova, tak jde to jako srovnávat mercedes s trabantem.

U soutěže Superlov divák napětím skoro nevydechne, navíc ho pobaví často až nevhodný humor moderátora Ondřeje Sokola. Podobné srovnání snese i primácké Česko na grilu s MasterChefem na Nově. Zatímco MasterChef servíroval napínavou hudbu, rychlý střih a emoce, Česko na grilu se hlavně zpočátku vleklo a celkově to byl chaotický pořad, kde tak nějak každý vařil něco…

Skončilo to diváckým propadákem. Těžko říci, jak si vede novinka Kdo se ptá?, ale tušíme, že to divácký trhák nebude. Původní soutěžní show Who is Asking? přitom s úspěchem uvádí země napříč světem a provází jí moderátorská esa daných zemí.

Kdo se ptá? moderuje Martin Dejdar

V Česku soutěž moderuje Martin Dejdar. Princip vědomostní soutěže spočívá v zodpovídání záludných otázek, jež soutěžícím pokládají běžní lidé. Ti své otázky natáčí na mobilní telefon a zasílají je do studia.

Sázka na “obyčejné” lidi v televizi je už tak trochu retro. Televize to stále zkouší s formáty o životě dobrovolných hasičů, vesnických spolků a podobně. Sází na to, že se tito lidé budou chtít v televizi vidět a zvýší jí to sledovanost. Jenže u takových pořadů se nakonec dívají spíše jen ti, co v nich hrají…

O co jde v nové soutěži na Primě?

Dvě dvojice soutěžících si z velkoplošné obrazovky vybírají tváře dotazovaných, aniž by tušili, jaké otázky pro ně mají přichystané. Prochází třemi koly až k vítězství jednoho páru. Zatímco ve světě soutěží dvojice z lidu, v české verzi Kdo se ptá? měří znalosti známé osobnosti.

Bohužel nová soutěž se zkrátka a jednoduše vleče. Napětí žádné, lidé, kteří pokládají otázky, se pokaždé dlouze představují. Celebrity ve studiu pak o odpovědích dlouze přemýšlejí, navíc někdy dostávají dětinské otázky, jindy zase nesmyslně těžké otázky, na které nejspíš nikdo kromě google nezná odpověď. Například kolik kostek má jistá stavebnice, soutěžící museli říci přesné číslo… Kdo to proboha ví?

Martin Dejdar se snaží, ale…

Ačkoli se Martin Dejdar snaží dávat do moderování jinak nezáživného formátu pořádnou dávku energie, napětí i zábava u více než hodinového pořadu přesto chybí. Jako výplň na odpoledne do některého z vedlejších kanálů Primy by to asi bylo dobré, ale do hlavního vysílacího času? Navíc v pátek?

Naštěstí po soutěži Kdo se ptá? následují reprízy osvědčeného formátu Máme rádi Česko, který je zábavností o několik příček jinde.

Prima chystá novou reality show Zrádci (The Traitors) plnou lží a intrik!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *