Norbert Lichý s chlapečkem, když promoval vánoční sbírku dárků pro děti. Foto: FB/Divadlo Petra Bezruče

Norbert Lichý zemřel sám, toužil přitom po dětech, neměl štěstí na ženy

Nové skutečnosti! Herec Norbert Lichý, který v úterý zemřel na infarkt, ještě v pátek před tím hrál divadlo. V týdnu měl domluvenou další práci v rádiu. Jeho úmrtí bylo nečekaně rychlé.

Televizní a divadelní svět, jak jsme vás informovali, minulé úterý zarmoutila zpráva, že zemřel herec Norbert Lichý. Mistr vedlejších rolí, který exceloval v ostravském Divadle Petra Bezruče a zároveň v mnoha českých filmech a seriálech jako Comeback, Doktor Martin, Ohnivé kuře a mnoho dalších, podlehl infarktu.

Jeho velké tělo v 59 letech pravděpodobně nevydrželo nadváhu, kterou herec trpěl. V jednom z rozhovorů dříve řekl, že si navíc zranil patu, když šlápl do prázdna při slézání z podstavce na jevišti. Špatně se mu chodilo a měl tak nedostatek pohybu.

V pořadu Všechnoparty navíc před lety prozradil, že se ani o žádnou dietu nesnaží. Ke všemu byl dlouholetým silným kuřákem. Tato kombinace se mu nejspíš stala osudnou. Odešel příliš brzy…

Norbert Lichý oplakával maminku

Lichý navíc v posledním roce trpěl samotou, i když díky divadlu a natáčení měl kolem sebe stále spoustu lidí. Před rokem mu zemřela 83letá maminka, která tak žila o 24 let déle a se kterou žil celý život v jednom bytě. Herec se totiž nikdy neoženil. V rozhovorech rád vyprávěl, že se jeho nápadnice nelíbily právě mamince. „Nelíbila by se jí snad ani Sněhurka,“ říkal Lichý.

A když už vztah měl, tak to většinou neklaplo. „Když jsem chtěl svatbu, nechtěla ona, když ji chtěla ona, tak jsem zas nechtěl já,“ vyprávěl o svých ženách Lichý. Herec si přitom celý život přál velkou rodinu, toužil po dětech, které možná mohli pokračovat v herectví jako on po svém tatínkovi.

Zcela dojemně tak působí fotografie Norberta Lichého z předvánoční sbírky na dárky pro děti, do které se zapojil. Na snímku je zachycen s blonďatým chlapcem ve vánoční atmosféře s dárky a je vidět, že mu dětská energie dělá velkou radost. Ta příjemná pohoda z fotky přímo sálá. Bohužel sám se potomků nikdy nedočkal…

Norbert Lichý: Ostrava se loučí, divadlo odvysílá na YouTube vzpomínkový večer

Nakonec zůstal sám a stalo se mu to, čeho se lidé žijící sami, bojí nejvíce. Že přijde náhlý infarkt, mrtvice či jiný kolaps a po ruce nebude nikdo, kdo by rychle pomohl, dal první pomoc, resuscitaci, nebo zavolal záchranku. Být někdo nablízku, možná tu s námi Norbert Lichý ještě mohl být…

Herec měl přitom potíže už delší dobu. „Párkrát nám tady kolaboval, nebyl na tom dobře,“ vzpomínali Lichého kolegové. Sám byl přitom vytížený, ještě v pátek hrál divadlo a na minulý týden měl domluvenou práci v rádiu. Smrt tak přišla rychle a absolutně nečekaně.

Speciální pořady s Norbertem Lichým v České televizi

Lichého oplakávají všichni jeho fanoušci. Česká televize do vysílání zařadila hned několik vzpomínkových pořadů. S humorem o sobě například v neděli večer Norbert Lichý hovořil v pořadu Všechnoparty. Na pondělí 22. ledna pak Česká televize na programu ČT Art ve 22 hodin zařadila snímek Veliký Bertík.

Rozloučit se však mohou i divadelní fanoušci. Se zesnulým hercem se mohou rozloučit před budovou divadla, kde vzniklo pietní místo. Lednová představení, ve kterých měl Norbert Lichý hrát, byla pochopitelně zrušena.

Odešel mohykán, píše umělecký šéf divadla

„Šlechetné srdce puklo. Jevištní krása i pravda. Odešel mohykán, který propojoval generace minulé a současné. Jeho obrovský cit i vášeň jsou prosáklé našim divadlem. Vždyť on jej svým talentem od Boha formoval. Odešel člověk divoký i něžný,“ napsal vzpomínku umělecký šéf Divadla Petra Bezruče Jan Holec.

Zemřel herec Norbert Lichý, hvězda menších rolí ve filmech i seriálech

„Odešel ostrý, ale zároveň laskavý humor našeho Bertíka. A i když nám bude scházet, jeho stopu si neseme v sobě. Bude dál v naší práci. Norbert bude už navždy součástí našeho divadla. Dobrou noc, princi! Kéž andělé tě zpěvem ukonejší,“ napsal Holec.

„Poslední rozloučení zorganizuje divadlo ve spolupráci s rodinou zesnulého kolegy. Jakmile bude znám termín, bude neprodleně oznámen,“ informovalo divadlo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru