Herec Norbert Lichý na předání cen Neviditelný herec. Foto: Nextfoto

Zemřel herec Norbert Lichý, hvězda menších rolí ve filmech i seriálech

Herecký svět zasáhla další smutná zpráva. Zemřel velký herec menších rolí Norbert Lichý. O úmrtí informovalo ostravské divadlo Petra Bezruče.

Smutnou zprávu přineslo ve čtvrtek večer ostravské Divadlo Petra Bezruče, kde 59letý herec Norbert Lichý hrál. „S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás opustil náš kolega Norbert Lichý. Informaci divadlu potvrdila rodina, které vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ napsalo divadlo na svém webu.

Lichý byl hvězdou hlavně menších rolí, před lety například získal ocenění Neviditelný herec. V roce 2009 získal cenu Thálie za roli Mendela Singera ve hře Job.

Jeho nezaměnitelný hlas a hlavně velká postava diváky bavily v mnoha filmech, seriálech i na divadle. Nejviditelnější byly pochopitelně role ve sledovaných seriálech.

Norbert Lichý zářil i v seriálech

Objevil se například v sitcomu Comeback jako kontrolor z finančního úřadu, ztvárnil též roli kuchaře v seriálu Ohnivé kuře a hrál též v seriálech Přístav, Dabing Street, Volha nebo Doktor Martin. Stejně tak diváky těšil ve filmech jako Babovřesky, Hodinový manžel a mnoho dalších.

Norbert Lichý byl známý svou korpulentní postavou, s velkou nadváhou bojoval dlouhá léta. Hubnutí mu ale komplikovala zhoršená mobilita. „Při oslavě padesátin jsem šlápl do prázdna z vysokého podstavce a rozdrtil si patu,“ prozradil před časem herec s tím, že už nikdy nebude chodit tak dobře jako před touto nehodou.

„Norbert Lichý byl ostravský patriot, skvělý divadelní i filmový herec, dabér, skladatel scénické hudby. Po mnoho let byl spjat s ostravským Divadlem Petra Bezruče. Držitel Ceny Thálie v oboru činohra. Byl naprosto nezaměnitelný a svůj. Vždy si ho budu pamatovat z filmu Lidice,“ reagoval ministr kultury Martin Baxa.

Smutek vyjadřují i herečtí kolegové na sociálních sítích jako Jakub Prachař, Eva Decastelo, Regina Řandová a mnozí další. „Bylo mi velkou ctí, Bertíku,“ napsal Prachař.

Lichý přitom zemřel jen pár dnů poté, co se čeká veřejnost dozvěděla o úmrtí legendární herečky Jany Hlaváčové. Nový rok tak v kulturní sféře začíná velmi smutně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru