Lidé v Ostravě se loučí s hercem Norbertem Lichým.

Norbert Lichý: Ostrava se loučí, divadlo odvysílá na YouTube vzpomínkový večer

Divadlo Petra Bezruče bude v úterý večer živě na YouTube vysílat vzpomínkový večer na herce Norberta Lichého. V úterý se s ním v Ostravě loučily davy lidí.

Ostrava v slzách. Známé osobnosti i běžní lidé se dnes v Ostravě od 13 hodin loučí s tamním patriotem a hercem Norbertem Lichým. Držitel divadelní ceny Thálie zemřel náhle na infarkt před dvěma týdny ještě relativně mladý v 59 letech.

Smuteční rozloučení se konalo v Obřadní síni v Ostravě, přičemž smuteční obřad byl přenášen i na obrazovkách, protože by se dovnitř všichni zájemci nevešli. Lidé do obřadní síně nosili květiny, smuteční věnce, ale i předměty, které měl Norbert Lichý rád, třeba dvouhlavé karty, nebo balíček cigaret.

Kondolenční kniha v Divadle Petra Bezruče

Zavzpomínat může na oblíbeného herce také veřejnost, a to přímo v Divadle Petra Bezruče, kde na jevišti vzniklo pietní místo a kde bude do 17 hodin vystavena kondolenční kniha.

Norbert Lichý byl neodmyslitelně spojený s Ostravou. Přestože na natáčení filmů se seriálů často jezdil do Prahy, právě Ostrava byla jeho domovem. Celý život hrál v tamním Divadle Petra Bezruče, které také spoluzakládal jeho tatínek Saša Lichý.

Norbert Lichý žil s maminkou

Sám Norbert rád navštěvoval ostravské hospůdky, kde si s kamarádem dopřával oblíbenou vodku a cigarety, k tomu miloval nepříliš zdravé jídlo. Nejspíš se mu tato kombinace spolu s celoživotní nadváhou stala osudná. Lichý žil celý život s maminkou, nikdy se neoženil a neměl děti.

Maminka mu ale před rokem zemřela, a tak na starosti všedního života zůstal sám. Také proto mu bohužel nikdo neposkytl první pomoc, zemřel totiž sám doma.

Norbert Lichý zemřel sám, toužil přitom po dětech, neměl štěstí na ženy

Norbert Lichý excelovat v mnoha hlavně vedlejších filmových a seriálových rolí. Diváci si oblíbili například postavu účetního auditora ze seriálu Comeback. Hrál také kuchaře v seriálu Ohnivé kuře a mnoho, mnoho dalších rolí. V divadle ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí jako Koprfkingla ve Spalovači mrtvol, Harpagona v Moliérově Lakomci či Lízala v Maryše.

Kepka: Norbert měl talent, který se rodí jednou za desítky let

S hercem se naposledy přišli rozloučit například herec a režisér Ondřej Kepka, komik Štěpán Kozub nebo bývalý manžel Pavly Tomicové Ondřej Malý. „Osobnost, opravdovost, velikost jsou tím, co našeho kolegu Norberta Lichého reprezentovalo,“ řekl ve smuteční řeči Ondřej Kepka.

„Norbert měl talent, který se rodí jednou za desítky let. Je jen málo českých herců, kteří mohli jen stát na jevišti nebo se podívat do kamery, nemuseli ani nic říkat, aby na diváka zapůsobili, a Norbert byl jedním z nich,“ dodal Ondřej Kepka.

„Byl jsi mým divadelním tatínkem, a teď kdy jsi pryč, se musím naučit létat sám. Uměl sis hrát jako dítě, bavilo mě si s tebou poblbnout. Nikdy nezapomenu, že jsi mě angažoval do kapely Skrat. Bavilo mě s tebou trávit čas ve třech – ty, jubox a já,“ vzpomínal na Lichého také jeho kamarád a spoluhráč z hudební kapely Skrat Michal Sedláček.

Živý přenos vzpomínkového pořadu na YouTube

Veřejnost se může s Norbertem Lichým přijít rozloučit do Divadla Petra Bezruče ještě do úterních do 17 hodin.

„V 18.30 hodin odvysíláme vzpomínkový večer věnovaný Norbertu Lichému, který můžete sledovat na YouTube,“ informovalo Divadlo Petra Bezruče. „Děkujeme všem, kteří s námi uctí Bertíkovu památku,“ dodalo divadlo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru