Zpěvák Milan Peroutka má trápení se zánětem středního ucha. Foto: Instagram

Milan Peroutka: Vážná nemoc! Zpěvák se bojí o sluch

Zpěvák Milan Peroutka má teď velký strach o sluch, který je pro zpěváka naprosto nezbytný. Obává se lékařského zákroku, který by mu mohl zjizvit ušní bubínek.

Pravděpodobně zánět středního ucha trápí zpěváka Milana Peroutku, zjistily ČRzprávy.cz. Pro zpěváka, který je závislý na perfektním sluchu, je to velmi vážná nemoc. Případné poškození sluchu může mít dopad na jeho kariéru.

I proto Milan Peroutka nebere nemoc na lehkou váhu a celou neděli, přestože se venku vrátilo pravé slunečné léto, poctivě leží doma s léky. „Po milionu letech zánět středního ucha, požádal jsem pana doktora, aby mi to nepíchal a chci to zkusit rozehnat práškama,“ zoufá si zpěvák.

Prozradil, že už z minulosti má ušní bubínek zjizvený a nechce tak pokoušet osud dalším zákrokem. Hrozilo by mu totiž poškození sluchu. „Pokud by to šlo rozehnat nějak jinak, tak jedině dobře,“ dodává hudebník.

Zjizvení ušního bubínku vznikne obvykle v situaci, kdy při zánětu bubínek praskne spontánně po nahromadění tekutiny. Řízené propíchnutí lékařem bývá lepší a obvykle tak dochází k úlevě. O takovém zákroku ale vždy rozhodne a také jej provede jen lékař.

Trochu humorné je, že shodou náhod nedávno Milan Peroutka na svém Instagramu postoval story, že dostal náhlou chuť vyzkoušet takzvané ušní svíčky. To jsou voskové trubice, které se vloží do ucha a na horním konci se zapálí. Vzniklý přetlak má „vysát“ nečistoty z uší.

Milan Peroutka to zkoušel na svém manželovi, 25letém Dominiku Roubínkovi, kterého si vzal docela nedávno na zámku Mcely. Výsledek byl ale nevalný. Po vzoru Peroutky vyzkoušel svíčky do uší i moderátor CNN Prima News Josef Madl a mohl jen potvrdit, že nefungují.

Ozvala se mu i řada kamarádek, které se podělily o tom, že jim po použití takové svíčky jen zalehlo ucho. Reagoval také lékaře, kterého má Madle v přátelích, který potvrdil, že používání ušních svíček je nesmysl.

To teď po kontrole potvrdil i Milan Peroutka. „Mimochodem ušní svíčky mi pan doktor nedoporučoval,“ uzavřel „svíčkovou“ kauzu. Místo toho dostal léky Clarinase, Infalin duo a nosní sprej Vincentku. „Zítra ještě pořeším, zda nenasadit antibiotika,“ dodal hvězdný pacient Peroutka.