Záběry z finále Peče celá země 2024. Zdroj: ČT

Drama ve finále Peče celá země! Maršálek připravil extrémní výzvy! Kdo vyhraje?

Týdny napětí, kdo vyhraje soutěž Peče celá země jsou u konce. Nejsledovanější televizní pořad posledních týdnů míří do finále. Kdo se stane pekařem roku?

Už dnes večer bude jasné, kdo se stane vítězem soutěže Peče celá země 2024. Extrémně oblíbený pořad, který si každý týden zapíná přes milion diváků a těší se tak nejvyšší sledovanosti sobotního večera, spěje do velkého finále.

O titul, který znamená slávu, šanci na vlastní kuchařku, nebo dokonce na vlastní televizní pořad, se „poperou“ 36letá Tereza Olbrichtová, teprve 21letý Vojtěch Vrtiška a 47letý Roman Klumpar.

Kdo jsou finalisté Peče celá země 2024?

Co jsou vlastně zač finalisté, kteří v předchozích dílech díky svým dortům, koláčům, dezertům a jiným dobrotám propluly až do velkého finále?

Tereza Olbrichová je rodačka z Plzně, pracuje jako manažerka a také spisovatelka. Doma má dvě malé dcerky. Ráda peče pro svou rodinu, například její sestra miluje Tereziny makronky. Ráda by se ve finále před celou rodinou ukázala jako vítězka. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Zabojuje také mladičký student medicíny Vojtěch Vrtiška. Teprve 21letý mladík je překvapením letošního ročníku soutěže. Ačkoli je tak mladý, vyniká precizností a jeho dorty jsou opravdu esteticky povedené. Mnozí mu dávají největší šanci na výhru. Je teď jen otázkou, zda student 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy jednou bude spíše léčit, nebo péct dobroty. Už teď se na Instagramu snaží prosadit se svým cukrářským uměním.

Vlastní cukrárnu by si rád otevřel třetí finalista 47letý Roman Klumpar. V běžném životě pracuje jako obchodník v oblasti informačních technologií. Jeden z dortů v pořadu Peče celá země věnoval milované manželce. Také jemu se v předchozích dílech velmi dařilo. Finále je tedy opravdu vyrovnané a půjde o napínavý souboj, kde může rozhodnout pověstná štěstěna i nepříjemná chyba. Ta by zrovna ve finále byla pořádně drahá…

Co se bude dít ve finále Peče celá země?

Raději mlčte! Josef Maršálek zuří po finále Peče celá země! Co se stalo?

Na finalisty čekají opět tři výzvy a budou patřit k tomu opravdu nejtěžšímu. Úkoly obvykle spolu s produkcí připravují hvězdní porotci Michaela Landová a Josef Maršálek. A společně vybrali disciplíny, které soutěžícím pořádně zavaří!

Soutěžící musí v první výzvě připravit luxusní nanuky a zmrzlinový sendvič. Vyrobit něco takového není žádná legrace zvláště, když se pořad Peče celá země natáčel v létě. Zmrzlina musí být jemná, krémová, bez hrudek a krystalů a nanuk vypadat lépe než z obchodu. Bude to skutečně náročná výzva.

Je to ale nic proti tomu, co přijde vzápětí. V další výzvě musí soutěžící upéct skutečný klenot mezi moučníky – francouzský dort St. Honoré. Je téměř uměleckým dílem, na němž se prověří kvality těch nejlepších cukrářů. Spojuje v sobě totiž několik složitých těst a postupů. Musí se připravit například odpalované těsto, listové těsto a také skutečně luxusní krém. Zkrátka bude to výzva, která může rozhodnout o vítězi.

A to přitom na finalisty čeká ještě výzva třetí, v níž mají připravit tematický party stolek, tedy různé dobroty na party v rámci kreativní výzvy.

A že není o ničem rozhodnuto, svědčí i minulý ročník Peče celá země, který vyhrála Martina Kynstlerová. Ta kvůli výkyvům ve svých výkonech rozhodně nebyla favoritkou na vítěze. Jak to bude letos? Čeká nás překvapení?

Rozhodnutí na zámku Bon Repos

Svůj verdikt o vítězi Peče celá země sdělí porota v zahradách středočeského zámku Bon Repos, kde se také celá řada soutěže natáčela. Vyhlášení bude za přítomnosti vyřazených soutěžících, rodin i přátel finalistů. Na všechny čeká závěrečná hostina.

Nuda v letošním finále Peče celá země 2024 rozhodně nebude. Sledovat jej můžete v sobotu po 20. hodině na ČT1, nebo kdykoli zpětně na iVysílání.

Peče Celá země 2024 vyhrál student Vojtěch Vrtiška. Ve finále silně riskoval!
Raději mlčte! Josef Maršálek zuří po finále Peče celá země! Co se stalo?

Přejít nahoru