Kuba s Terkou gratulují Honzovi k vítězství v MasterChef Česko 2023. Zdroj: Voyo

Je rozhodnuto! známe vítěze MasterChef Česko 2023

Mnohatýdenní boj o nejlepšího amatérského kuchaře je u konce. Česko zná vítěze show MasterChef Česko 2023.

Pokud ještě nechcete znát vítěze, nečtěte dál tento článek, protože zatímco platforma Voyo už odvysílala finálový díl 7. řady MasterChef Česko, televize Nova jej uvede až ve středu večer.

„Dnes večer jste předváděli výkony, na které můžete být pyšní a dokázali jste nám, že jste ve finále právem,“ řekl těsně před vyhlášením výsledků porotce Jan Punčochář.

„Rozhodování bylo složité, přesto máme vítěze,“ sdělil porotce Přemek Forejt. Následně si porotci vyměnili místa s finalisty a vyhlásili vítěze velmi napínavého finále.

Titul MasterChef a výhra 2,5 milionu

A vítězem kuchařské show MasterChef Česko 2023 se stal Jan Albrecht (Honza)! Vyvařil si největší počet 72 bodů. Odnáší si tak sošku pro nejlepšího amatérského kuchaře a pohádkovou výhru 2,5 milionu korun! A může se pyšnit titulem: Honza Albrecht Masterchef Česko 2023! Porazil tak další dva semifinalisty Terku (Tereza Vyhlídalová) a Kubu (Jakub Menšík).

„Od začátku jsem věřil a tady to máte. Takže všichni věřte a plňte si své sny, protože to ku*va jde, jede to!“ křičel radostí Honza Albrecht. „Když si něco vezmete do hlavy, jděte za tím a nenechte si nic rozmlouvat, ono to funguje,“ dodal vítěz MasterChefa.

Honzu Albrechta na finále podporovala dcera, soutěžící museli vařit před publikem složeného z přátel a rodin i soutěžících, kteří vypadli v minulých kolech. To působilo soutěžícím možná ještě větší stres.

Soutěžící během napínavého večera připravovali tříchodové menu, které pak porota ochutnávala a jednotlivě bodovala. Nejlépe se vedlo právě Honzovi Albrechtovi. Bodoval už předkrmem v podobě kedlubny, uzeného úhoře s kaviárem a kefírem.

Porotu oslnil i hlavních chodem, když připravil králíka s omáčkou z černého česneku s ledvinkami, ředkvičkou, špenátem a drožďovým knedlíčkem. „Pojal jsem to jako oslavu králíka,“ prohlásil Honza. Porotce Přemek Forejt sice zkritizoval to, jak bylo jídlo naservírované, ale chuť pokrmu porota vychválila.

Dezert nakonec vařili všichni tři

Letošní finále přineslo zásadní změnu. Třetí chod, tedy, dezert, měli připravovat už jen dva finalisté, kteří si vyvařili nejvíce bodů z předkrmu a hlavního chodu. Jenže osud tomu chtěl jinak. Zatímco Terka měla po prvních dvou chodech 43 bodů, Honza s Kubou stejných 42 bodů. A protože měli stejně, rozhodla porota, že dezert připraví všichni tři!

Jako dezert Honza připravil oblíbené jahody se zakysanou smetanou, které si pamatoval z dětství. Do soutěže ale připravil jahody marinované, s mraženým krémem a gelem ze štovíku.

V součtu všech bodů pak Honzovo menu zvítězilo. Je teď jen na něm, jak jedinečnou příležitost využije dál.

MasterChef Honza Albrecht: Před soutěží jsem ztratil smysl života!