Jen Punšochář, Radek Kašpárek a Přemek Forejt oznámí vítěze MasterChef 2023. Zdroj: Voyo

Finále MasterChef Česko je tady! Proti loňsku přinese velkou změnu

Kuchařská show MasterChef Česko 2023 je ve finále. Napínavý boj o vítěze uvidíme už v úterý, finále ale proti loňsku přinese zásadní změnu.

Honza, Kuba, nebo Tereza? O tom, kdo ze tří finalistů vyhraje letošní řadu kuchařské soutěže MasterChef Česko se rozhodne již toto úterý 19. prosince, kdy finálový díl odvysílá platforma Voyo. O den později pak stejný pořad uvidí diváci na obrazovkách televize Nova.

Televizní diváci tím přijdou o moment překvapení, protože zprávy o vítězi se na ně budou valit už od úterního večera. Kdo si chce nechat napětí až do televizního vysílání, nesmí od úterního večera sledovat sociální sítě ani zprávy.

A že jistě o napětí nebude nouze. Titul MasterChef Česko 2023 pro nejlepšího amatérského kuchaře chce získat každý z finálové trojice. Honza, Kuba a Tereza se navíc při natáčení stali kamarády, kteří tak ve finále budou bojovat proti sobě. Přímo ve studiu jim budou fandit rodiny, přátelé i ostatní účastníci letošní řady, kteří v minulých kolech vypadli.

Ve hře je 2,5 milionu a sláva

V minulém díle se těsně před branami finále rozloučil Péťa, který uvařil jen o chlup horší jídlo než zbylá trojice kuchařů. Porota Péťu pochválila za obrovský pokrok, který v soutěži udělal a ten tak odcházel dojatý a v slzách.

O titul MasterChef 2023 a také rekordní výhru ve výši 2,5 milionu korun se poperou Honza, Kuba a Tereza. A nejde přitom zdaleka jen o peníze. Titul znamená i slávu a pokud za to umí výherce dobře vzít, tak i atraktivní příležitosti. Třeba loňská vítězka Besky boduje na sociálních sítích, vydává kuchařky a navíc získala lukrativní job v podobě vaření ve Snídani s Novou. Rozhodně je tedy o co bojovat.

Finálový díl v minulých letech vypadal tak, že trojice finalistů v upravené kuchyni MasterChefa přímo před zraky diváků, rodiny a kamarádů připravovala předkrm, hlavní jídlo a dezert, a to vždy v napínavém časovém limitu.

Finále MasterChef 2023 přináší novinku

Následně jednotlivé chody porotě soutěžící servírovali ve vedlejší restauraci porotě ve složení Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář. Tam porotci po degustaci každému jídlu udělili počet bodů podle vzhledu, chuti a nápadu. Na konci pak vyhlásili vítěze, který za všechny tři chody získal nejvíce bodů Často přitom rozhodoval dezert.

Jenže letos to bude trochu jinak! „Máme pro vás letos jednu novinku,“ ohlásil porotce Radek Kašpárek. „Dezert připraví pouze dva z finalistů,“ prozradil Kašpárek.

A co to znamená? Že letošní finále bude k jednomu z finalistů, který získá nejméně hlasů za předkrm a hlavní chod naprosto nemilosrdné. Pokud se mu tyto dva chody nepovedou, rovnou vypadává a nedostane šanci připravovat dezert.

Právě dezert často o vítězi rozhodoval, je tedy možné, že tato novinka bude přece jen spravedlivější. Úplného vítěze MasterChef Česko 2023 tak porota vybere už jen ze dvou nejlepších.