Vítěz MasterChef Česko 2023 Honza Albrecht. Foto: Voyo

MasterChef Honza Albrecht: Před soutěží jsem ztratil smysl života!

Jak už od nás víte, vítězem kuchařské show MaterChef Česko 2023 se stal Honza Albrecht. Málo se ale ví, že má za sebou opravdu náročné období, kdy zcela ztratil chuť do života.

Vítěz MasterChef Česko 2023 Jan Albrecht teď slaví vítězství v náročné kuchařské show, v níž porazil desítky skvělých amatérských kuchařů a těší se na novou životní etapu i nové výzvy.

Nebylo tomu tak ale vždycky, jak prozrazuje vítěz MasterChefa. „Dlouho jsem pracoval na manažerské pozici v gastru. Samozřejmě, že pod velkým tlakem. A protože opravdu dost vydržím, jel jsem dlouho na hraně nebo přes hranu, než jsem po pár letech úplně vyhasl a vytratila se mi ze života veškerá radost,“ prozradil Honza.

Kromě účasti v 7. řadě náročné show MasterChef mu znovu nakopnout život pomohla metoda Wima Hofa. To je pravidelná koupel ve velmi ledové vodě. Během dvou minut v mrazivé vodě dochází v těle k mnoha fyziologickým procesům, které mají pozitivní dopady na zdraví. Dokonce se stal instruktorem Wim Hofovy metody a začal dělat workshopy.

Honza Albrecht: Odrazil jsem se ode dna

„Také díky tomu jsem se doslova odrazil ode dna a našel cestu. Když to jednou zkusíš, všechno je najednou jiné a chceš se daleko víc vracet do svého srdce, dělat věci tak, jak je cítíš, a hlavně z nich mít radost jako malý kluk,“ říká Honza Albrecht.

Dokonce začal být otevřený výzvám, jako byl právě MasterChef. „Je to soutěž, kterou miluju a sleduju od začátku. Tuhle výzvu jsem přijal a šel do toho po hlavě. Věděl jsem, že když budu sám sebou a použiju vše, co jsem se o sobě v posledních letech naučil, bude to pecka. Začal jsem vařit úplně novým způsobem. Říkám mu vědomé vaření,“ popisuje finalista MasterChefa.

„Cesta je cíl, radost, vděk a klid. Hodnoty, které mi pomohly srovnat život, mi pomohly i splnit si sen a dostat se až do finále v Masterchef 2023,“ popisuje Honza Albrecht.

Po mnohatýdenním dobrodružství v kuchyni MasterChefa, kdy každý úkol a každé vaření bylo nevyzpytatelné a vyhrát tak mohl každý, to byl právě Honza, kdo zvedl nad hlavu trofej MasterChefa 2023 a také brzy dostane příjemnou výhru 2,5 milionu korun. Hlavně se mu ale otevírají neomezené kuchařské a mediální možnosti.

„Vaření je pro mě forma meditace, stejně jako vědomé dýchání. Každý jeden úkon, který při vaření dělám, dělám vědomě a s radostí. Těšte se, až ochutnáte moje jídlo,“ láká už nyní Honza.

Jak prošel finálovým večerem, co uvařil a jak na vítězství reagoval, si můžete přečíst tady.