Na pohřeb herečky Jany Šulcové dorazili herečtí kolegové i kolegyně. Foto: ČRzprávy.cz

FOTO: Rodina i celebrity se loučily se zesnulou herečkou Janou Šulcovou

Pražské krematorium Motol patřilo dnes poslednímu rozloučení se skvělou českou herečkou Janou Šulcovou, jednou z hvězd komedie S tebou mě baví svět, zemřela ve věku 76 let.

Rodina, přátelé a mnohé osobnosti se dnes přišli rozloučit se zesnulou herečkou Janou Šulcovou. Zemřela minulý týden 28. července ve věku 76 let. Na obřad dorazila i řada hereckých celebrit. Nechyběla herecké kolegyně Iva Hüttnerová či Simona Vrbická, moderátor Aleš Cibulka, herci Karel Heřmánek, Václav Kopta, Roman Zach, Ernesto Čekan a plejáda dalších.

Třeba herec Ivan Vyskočil ale na obřad dorazil pozdě, na pohřeb doslova dobíhal po schodech a sotva popadal dech. Každopádně alespoň přišel dát poslední sbohem své herecké kolegyni.

Díky Janě Šulcové si Češi mohou užívat skvělé komedie a dobře hodnocená dramata ze 70. a 80. let. Herečka například zářila v komedii S tebou mě baví svět.

Zahrála si například také v seriálech Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní a také v celé řadě slavných a dobře hodnocených filmů, například: Slaměný klobouk, Manon Lescaut, Mata Hari, Partie krásného dragouna či Spalovač mrtvol.

Rozvod s Oldřichem Víznerem

V posledních letech se ale potýkala se soukromými a zdravotními problémy. Dceru Rozálii měla herečka s neméně slavným hercem Oldřichem Víznerem. Právě rozvod s ním Janě Šulcové způsobil roky trápení.

„Když jsem se rozvedla s Oldřichem Víznerem, měla jsem osm let deprese. Bylo mně v té době čtyřicet, měli jsme dospívající dcery a odešla jsem od divadla, už to samo o sobě bylo na sebevraždu,“ sdělila herečka v jednom z dřívějších rozhovorů pro deník Blesk.

V posledních letech se ale z potíží dostala a objevila se v řadě nových snímků, příležitost ji dal například režisér Tomáš Magnusek.