Denisa Zajícová zemřela. Foto: IG

Finalistka MasterChef Denisa Zajícová zemřela, podlehla rakovině. Zůstala po ní malá holčička

Přichází smutná zpráva. Finalistka soutěže MasterChef Česko 2019 Denisa Zajícová (Cziglová) dnes podlehla dlouhému boji s rakovinou mozku. Doma přitom měla manžela a malou dceru.

Denisa Zajícová se už dlouho léčila s nádory na mozku. Prodělala náročnou operaci, sérii chemoterapií i další způsoby léčby. Nadějí byla biologická léčba, na kterou se skládalo téměř celé Česko ve sbírce.

Před pár týdny ale Denisa fanouškům oznámila krutou zprávu, že nákladná biologická léčba nezabírá, i když zpočátku vypadala nadějně. „Léčba bohužel přestala fungovat a nové nádory se ozvaly na novém místě, které nelze operovat ani ozařovat,“ potvrdila ještě tehdy sama Denisa.

Kvůli nádorům už nemohla psát

Lékaři Denise naznačili, že jí zbývají jen měsíce života. „Když by vám někdo řekl, že máte měsíc, nebo dva života? Co budete dělat?“ ptala se mladá maminka ještě před Vánoci a zároveň optimisticky dodávala: „Neříkám, že mám před sebou měsíc života, já pořád věřím a doufám…“

Poté se však ze sociálních sítí stáhla, protože nádory mozku jí zničily zrak a už nemohla psát, také začala špatně mluvit a sama se omlouvala, že jí je hůře rozumět.

Denisa Zajícová dnes zemřela

Kruté proroctví se bohužel dnes vyplnilo. „Tyto řádky se nepíší lehce, ale naše Deniska dnes prohrála svůj boj s těžkou nemocí a bila se statečně, až do samého konce. Naše bolest je veliká, ale upřímně věříme, že už je jí lépe,“ potvrdila rodina Denisy Zajícové na Instagramu.

Rodina poděkovala všem Denisčiným kamarádkám a kamarádům, za neskutečný zájem, podporu a pomoc při péči o ní. „Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik opravdových a aktivních přátel jako ona, ta péče nás celou dobu neskutečně dojímala,“ napsala rodina.

Dodávali jste nám sílu, děkuje rodina

„Dodávali jste celé naší rodině sílu do každého dalšího dne, byly to pro nás nejhorší chvíle života a hodně těžký boj se zákeřnou a zlou nemoci,“ připsala smutně.

Rodina finalistky MasterChef Česko 2019 poděkovala všem, kteří jste se snažili Denise poslední měsíce a dny zpříjemnit a ulehčit. „Děkujeme také andělům z domácího hospice ze Zahradnikové, za neskutečnou pomoc v těchto chvílích, díky vám všem jsme to zvládli a Deniska mohla být v pohodlí domova až do úplného konce,“ stojí ve vzkazu veřejnosti.

„Sbohem lásko naše, nikdy na tebe nezapomene, teď už odpočívej,“ uzavírá rodina.

Denisa z MasterChefa, které selhala léčba rakoviny, napsala vyznání dceři

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru