Denisa Zajícová z MasterChefa bojuje s rakovinou mozku. Foto: foodtherapybydenisa

Denisa z MasterChefa: Léčba nezabrala, zbývají mi dva měsíce života

Kruté rány uděluje osud teprve 34leté Denise Zajícové, finalistce MasterChef Česko 2019. Biologická léčba rakoviny mozku jí přestala zabírat, má nové nádory.

Měl to pro ní být nejkrásnější vánoční dárek v životě – zpráva, že je zdravá. Denisa Zajícová, která se v roce 2019 proslavila tím, že se do stala do finále kuchařské show MasterChef Česko, místo toho dostala krutou zprávu. Nákladná biologická léčba, na kterou se skládala i veřejnost, nakonec nezabrala.

„Je to trošku jinak, než jsem si myslela, ale člověk to nesmí brát špatně. Pojďme si naopak říct, že tento rok byl opravdu plný zážitků, i když ne někdy těch nejlepších a jednoduchých, ale ty hezké chvíle jsem si prožila, užila a pořád si chci užívat, dokud to jde,“ popsala aktuální pocity Denisa Zajícová (Cziglová).

Čtěte také: Denisa z MaterChefa napsala dojemné vánoční vyznání dceři

V červnu maminka dvou dětí dostala k narozeninám šanci prodloužit si život. Biologická léčba, na kterou poslali peníze tisíce lidí, a která vychází na 200 tisíc měsíčně zpočátku vypadala nadějně. Konkrétně na Denisy případ ale přestala zabírat.

„Léčba bohužel přestala fungovat a nové nádory se ozvaly na novém místě, které nelze operovat ani ozařovat,“ potvrdila Denisa.

Denisa: Co budete dělat, když vám zbývají měsíce života?

Lékaři Denise naznačili, že jí zbývají jen měsíce života. „Když by vám někdo řekl, že máte měsíc, nebo dva života? Co budete dělat?“ ptá se mladá maminka a zároveň optimisticky dodává: „Neříkám, že mám před sebou měsíc života, já pořád věřím a doufám…“

Dodala však, že netuší, jak dlouho ještě na světě bude. „Ani to nepočítám, neřeším, ale chci si to užít. Každý den naplno a nelitovat ničeho,“ uvedla.

Život ale nemíní prohýřit. „Párty, koks a chlebíčky, ne to opravdu nepotřebuji. Ale chci být šťastná s těmi, které mám ráda, dokud to půjde. Být vděčná za každý den a večer, za který poděkuji a nebudu plánovat den druhý,“ slíbila si Denisa.

Míní, že každý má na světě svoji roli, svoji derniéru a svíčku života, která jednou zhasne. „Budu se snažit pořád pozitivně myslet a zkusím najít jinou cestu a ještě si ten život užít a nebojím se, nemám už strach. Není potřeba plakat a litovat mě. Je to jen na mně, jak to budu brát. Já už vím,“ dodala Denisa Zajícová.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru