Zcela vyprodané představení Tik Tik na Fidlovačce v Praze. Foto: ČRzprávy

Do Prahy přijel Kozub: Šíleně sprosté představení a zpocení herci i diváci

Pražské divadlo na Fidlovačce naservírovalo divákům skutečnou ostravskou lahůdku. Zřejmě nejsprostější představení v Česku Tik Tik v podání ostravského Divadla Mír s hlavní hvězdou Štěpánek Kozubem.

Představení Tik Tik plné drsného humoru i stovek sprostých slov si žádá neskutečnou energii od všech herců, hlavně pak Štěpána Kozuba, který na pódiu řádí jako uragán. To si ale Divadlo Mír pro svou pražskou štaci nevybralo úplně ideální počasí.

Venku bylo během představení 33 stupňů Celsia a uvnitř divadla snad ještě více. Fidlovačka totiž nemá vzduchotechniku, klimatizaci ani větráky. Diváci se tak už před představením ovívali donesenými vějířky, nebo letáky. Ještě hůř na tom byli herci. Hlavně Štěpán Kozub poletující po jevišti, ten kompletně propotil rovnou dvě košile. Herečka Lada Bělašková dokonce hraje v první části hry v zimní bundě. Ta si čtvrteční počasí užila asi nejvíce.

Ani to ale diváky neodradilo, aby si šokující představení s překvapivým závěrem užili naplno. Celé divadlo se smálo prakticky po celé představení a na závěr jej odměnilo dlouhým potleskem ve stoje. Každý z diváků viděl, že herci ze sebe dali skutečně všechno a ve 140 minut dlouhém představení málem vypustili duši.

Představení Tik Tik popisuje skupinu lidí – Otto, Linda, Blanka, Marie, Robert a Václav, kteří se doposud nikdy neviděli, každý trpí jinou variantou obsedantně kompulzivní poruchy neboli OCD a svede je dohromady (a do jedné čekárny) objednávka na stejný termín ke světově uznávanému specialistovi na tyto neurózy.

Slavný terapeut MUDr. Stern však stále nepřichází vlivem zpožděného letu, a tak atmosféra v čekárně plné psychicky rozrušených (a narušených) pacientů začíná pomalu houstnout.

Jedna se neustále umývá, druhý zásadně nešlape na čáry, třetí se modlí a vše dokola kontroluje, čtvrtý mimoděk křičí sprostá slova, pátá opakuje každou svou větu minimálně dvakrát a šestý všechno počítá. Pacienti se však i přes své bloky a tiky začnou postupně seznamovat, a tak možná nakonec zjistí, že nejsou se svými problémy úplně sami.

„Upozorňujeme, že inscenace není vhodná pro děti, jelikož obsahuje vulgární výrazy,“ přiznávají sami tvůrci.

Od dneška Divadlo Mír hraje v Praze další oblíbené představení Blbec k večeři.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru