8. díl pořadu Peče celá země. Foto: ČT/Eva Koňaříková

Diváci Peče celá země zuří: Jak to dnes dopadne se dozvěděli dopředu, Maršálek změnil pravidla!

Peče celá země 2024 pokračovala v sobotu 24. února 8. dílem. Už teď ale víme, jak napínavý díl dopadne. Diváci České televize zuří, že tím sledování ztratilo své napětí.

Napínavá cukrářská soutěž Peče celá země přijde v 8. díle, který Česká televize vysílá dnes večer, tedy v sobotu 24. února, ztratí své kouzlo a napětí. Diváci se totiž už předem dozvěděli, jak klání amatérských pekařů a cukrářů dopadlo.

Důvodem je fakt, že porotci Josef Maršálek a Michaela Landová nejsou vázání při vyřazování soutěžících žádnými konkrétními pravidly. Takto to umožňuje licence pořadu od BBC. V letošní třetí řadě se tak poprvé stane, že porotci rozhodnou jinak, než zatím ve všech předchozích dílech podle nastavených zvyklostí.

„Pravidla soutěže jsou ve směru vyřazování volná a stanovují pouze cíl vyhlásit jednoho vítěze,“ sdělila pro deník Aha! Michaela Hronová, která je hlavní dramaturgyní soutěže Peče celá země.

Peče celá země: Každý týden milionová sledovanost

Tisíce diváků nejsledovanějšího pořadu sobotního večera, který dosahuje více než milionové sledovanosti každý týden, se tak již dopředu dozvěděly, jak to v sobotu večer dopadne.

V osmém díle Peče celá země 2024 zbývá už jen pět soutěžících, to znamená, že do samotného finále zbývají už jen dva díly. V každém měl vypadnout jeden ze soutěžících tak, aby ve finále zbyli tři nejlepší, kteří se poperou o titul Pekař roku.

V osmém díle 24. února mají soutěžící za úkol upéct například vánoční cukroví nebo dorty ve tvaru hraček. Samozřejmě jsou jednotlivé díly už dávno předtočené. Divák ale neví, jak každý díl dopadne, kdo se stane pekařem týdne a kdo naopak vypadne. Jenže tentokrát se vše provalilo ještě před vysíláním.

Drama ve finále Peče celá země! Maršálek připravil extrémní výzvy! Kdo vyhraje?

„Poprvé v historii české adaptace soutěže byly výkony v tomto dílu natolik vyrovnané, že se porotci rozhodli nikoho nevyřadit,“ sdělila Hronová.

A je po napětí. Dnes tedy ze soutěže nikdo nevypadne. „Proč to zveřejňují dopředu? Máme po překvapení,“ zlobí se jedna z divaček. A další se přidává. „Nejdřív prozradí, co se bude dít ve Smyslu pro tumor a teď v Peče celá země, to nemohou počkat, až to skončí?“ ptá se divačka.

Na druhou stranu o to větší napětí bude příští týden. Do finále stejně mohou jen tři nejlepší, a tak v 9. díle, který se vysílá příští sobotu 2. března, budou muset vypadnout hned dva soutěžící najednou. A to bude pro diváky i samotné soutěžící opravdu drsné.

Josef Maršálek: Máme nejlepší soutěžící

Porotce Josef Maršálek si nedávno pochvaloval, že výběr soutěžících do letošní řady Peče celá země byl opravdu velmi dobrý.

„Trvám na tom, že obsazení třetí řady Peče celá země je v absolutním topu,“ řekl porotce. „Profesním a zejména lidském. Jsem vděčný, že toho jsem součástí, inspirujete,“ vzkázal soutěžícím.

Drama ve finále Peče celá země! Maršálek připravil extrémní výzvy! Kdo vyhraje?

Přejít nahoru