Záběr z muzikálu Bídníci. Zdroj: IG

Brožová a Grossová nestačí, diváci nový muzikál Bídníci v recenzích drsně strhali!

Tak mizerné hodnocení od diváků se u muzikálových představení hned tak nevidí. Muzikál Bídníci dostal po prvním víkendu od některých diváků jen 10 procent!

Ač se hlavní a také v podstatě jediné hvězdy obnoveného muzikálu Bíníci v Goja Music hall Kateřina Brožová a Natálie Grossová snaží, jak mohou, divákům to nestačí. Muzikál Les Misérables, jehož premiéra se odehrála v pátek a první představení hned v sobotu, dostal od diváků zdrcující kritiku.

Je jasné, že takto náročná látka v současné době nebude mít sto procent. Ale jen 54 procent, kterých Bídníci dosahovaly v neděli odpoledne, čekal málokdo.

Diváci mohou téměř všechna divadelní představení hodnotit na prestižním serveru i-Divadlo, který funguje už dobrých 20 let a mnozí se podle tamního hodnocení řídí a zvažují, zda si koupit vstupenky. Tvůrci by tedy měli brát hodnocení vážně a případně se zamyslet, jak hru zlepšit.

Diváci: Špatný zvuk a postavy bez motivace

Bídníci si bohužel vysloužily připomínek opravdu hodně. Třeba divák pod přezdívkou Desplat, který napsal recenze už ke 38 představením a má tak divadelní zkušenosti, udělil muzikálu Les Misérables zdrcujících 10 procent.

„Tak tohle je hodně smutné. Tohle si taková legenda nezasloužila. Naprosto špatný zvuk, totální absence režie, postavy postrádají motivace, po jevišti se do jednoho pohybují zcela nelogicky, až je to někdy směšné,“ kritizuje Bídníky a pokračuje: „Scéna je zoufale chudá a vyloženě nehezká. Celé to působí jako amatérské divadlo. Jednoznačně nejhorší z produkce GoJa,“ píše.

Ani divák Jakubson, který má na kontě už více než stovku hodnocení, nešetřil kritikou a rovněž udělil pouhých 10 procent. „Bylo to snad to nejhorší, co jsem na poli muzikálu u nás viděl. Příšerný orchestr, naprostá absence divadelní i hudební režie, papundeklová a laciná scénografie a obsazení, ze kterého zůstává rozum stát,“ napsal.

Dusno na premiéře muzikálu Bídníci. Helena Vondráčková a její bratr se ani nepozdravili!

Diváci: Brodway a Prahu nelze porovnávat

Diváky překvapilo i nevyužití prostoru jeviště a kulis, které mívá GoJa vždy opravdu výpravné. Třeba Fantom opery svými kulisami úplně uchvátí. „Jedno velké zklamání! Hrát Les Misérables téměř celé na forbíně nebyl dobrý nápad. Asi muselo vše z Fantoma opery zůstat na svém místě a tak se Bídníci hrají na pár předních metrech jeviště a tomu odpovídá i naprosto příšerná scénografie a projekce,“ napsal uživatel pod přezdívkou Marek 93.

Část diváků ale naopak muzikál chválila a udělila vysokých 80 nebo dokonce 100 procent. „Naprosto vynikající české provedení Les Misérables, určitě lepší než před deseti lety. Viděno již třikrát, neměl jsem žádný problém s orchestrem, company ani s nikým ze solistů, naopak, vše fungovalo, jak má, snad až na několik málo zanedbatelných nepřesností, jakože někdo přehodil dvě slova,“ chválil Bídníky uživatel Zidan, který udělil 100 procent.

80 procent pak udělil uživatel Joshua, který kritiku ostatních diváků nechápe. „Tak nevím, kde byli všichni 17. února, že dávají 10 procent? Asi na jiném představení než já. Zvuk hrozný? Tak to nevím, kde seděli tito lidé, ale zvuk byl super a vše bylo rozumět. Souhlasím, že horko bylo strašné a klimatizace nulová. Souhlasím, že dát Brožovou do této inscenace byla největší chyba. Ale porovnávat Brodway a Prahu s rozpočtem lišícím se o sta miliony korun, je opravdu komické,“ napsal.

Premiéra muzikálu Bídníci v divadle Goja! První dojmy: trochu nuda a vedro, ale potlesk vestoje
Mlsný „kocour“ Felix Slováček v 80 letech obchází akce bez Dády a lepí se na krásky

Přejít nahoru