Filip Březina v maskérně před natáčením. Foto: Filip Březina

Foto: Filip Březina ze seriálu Smysl pro tumor ukázal zákulisí natáčení

Herec Filip Březina, který hraje hlavní roli v seriálu Smysl pro tumor, ukázal fotografie ze zákulisí natáčení tolik oblíbené série České televize.

Vytrhat chlupy z nosu kvůli natáčení kontroly nosu lékařem, namaskovat zranění po těle, natáčet scény v autě, nebo nepříjemné ozařování. I tím si musel projít Filip Březina, hlavní hvězda seriálu České televize Smysl pro tumor.

V sérii hraje taktéž Filipa Kalinu, mladého studenta medicíny. Budoucí doktor ale těsně před rozhodnutím o jeho budoucnosti na neurologii zjistí, že trpí nádorem v nose. Seriál s notnou dávkou nadhledu i černého humoru ukazuje těžkosti, jakými si pacienti procházejí, když zjistí krutou diagnózu o rakovině. Seriál ovšem sleduje i lékaře, rodinné příslušníky, kamarády a zkrátka všechny, na které krutá zpráva dopadne.

Smysl pro tumor: Rakovinu měli i dva herci!

V jednom z dílů se objeví také Jiří Bartoška, který se shodou okolností sám znovu léčí s rakovinou. Filipova máma, kterou hraje Tereza Brodská zase po rozchodu se seriálovým manželem randí s hercem Petrem Vaňkem. Ten shodou náhod sám před natáčením prodělal rakovinou tenkého střeva.

Hlavní hvězda seriálu Filip Březina se nyní s fanoušky podělil o několik fotografií ze zákulisí natáčení. Ukazují, jak náročné bylo některé scény zvládat. Musel například podstoupit bolestivé vytrhání chlupů z nosu kvůli četným detailním záběrům na obličej při natáčení ozařování, nebo prohlídky lékařem. Právě v nose má totiž Filipova postava zhoubný nádor.

Kromě toho jej maskéři museli připravit na scény se zraněními, náročné bylo i natáčení scén v terénu – při hře amerického fotbalu běhal s kamerou upevněnou na těle. Natáčely se také scény v ulicích Hradce Králové, kde se většina Smyslu pro tumor natáčela.

Ozařování natáčeli se skutečným přístrojem

Rovněž samotné ozařování se natáčelo v hradecké nemocnici. Aby byly záběry opravdu reálné, natáčelo přímo se skutečným ozařovacím přístrojem. To bylo časově náročné, protože jde o drahé zařízení, které je po většinu času plně vytížené. „Museli jsme se vměstnat do volna, kdy přístroj nepotřebovali skuteční pacienti a s natáčením nám pomáhali vyškolení odborníci,“ říká režisérka Tereza Kopáčová.

Filipovi museli na natáčení vyrobit i typickou zelenou síťovanou masku, která slouží k tomu, aby pacient při ozařování nepohnul hlavou. Zároveň procházel pravidelným maskováním nosu, aby to vypadalo, že jej má popálený od ozařování, na což někteří pacienti, kteří podstoupí tuto léčbu, bohužel trpí.

Seriál je natočený velmi realisticky s podporou odborníků a díky obsazení skvělých herců i notné dávce humoru, který tak těžké téma odlehčuje, si jej diváci oblíbili. Stal se jedním z nejsledovanějších pořadů roku a každou neděli večer poráží konkurenci.

Seriál Smysl pro tumor má vysoké hodnocení

Vysoké hodnocení má seriál i na ČSFD, kde dostal od diváků na české poměry vysoký 75 procent. „Druhý díl stejně dobrý jako ten úvodní, snad ještě trošičku víc bezprostřednější, živější. Postavy jsou už svým charakterem jasně definované. Výborný Březina! Hrál uvěřitelně. A ti jeho kamarádi z hřiště jakbysmet,“ hodnotil jeden z diváků.

Na čem se však diváci neshodnou je role maminky Filipa, kterou hraje Tereza Brodská. Její dějová linka je přinejmenším přitažená za vlasy. Po letech se totiž během léčby syna ze život ohrožující nemoci rozejde s manželem jen kvůli tomu, že se jí dost nevěnuje.

Propadl totiž podnikání ve výrobě a prodeji dlaždic a obkladů. Ačkoli si díky podnikání rodina žije dobře v rodinném domě, Brodská muže vyhodí z domu a ten pak bydlí v areálu firmy v karavanu.

Seriál vysílá Česká televize každou neděli ve 20.10 nebo na iVysílání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru