Auto vyjelo z dálnice D1 a skončilo na střeše v poli. Foto: HZS

Z D1 vyletělo plně obsazené auto, skončilo 15 metrů od dálnice na střeše

Čtyřčlenná rodina v osobním autě skončila dnes ráno v poli na střeše. Jejich auto doslova vyletělo z dálnice D1 mezi Kroměříží a Hulínem, auto našli patnáct metrů od dálnice.

V úterý 18. července obdrželi hasiči informaci o nehodě osobního vozidla na dálnici D1 mezi Kroměříží a Hulínem. Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z Centrální hasičské stanice Kroměříž se dvěma vozy.

„Hasiči přijeli na místo události jako první a zjistili, že vozidlo vylétlo z dálnice a bylo na střeše zhruba patnáct metrů v poli,“ sdělili hasiči z HZS Zlínského kraje.

Ve vozidle cestovala čtyřčlenná rodina, přičemž jedna dospělá žena a dvě děti již byly z vozidla venku. Hasičem – zdravotníkem jim byla poskytnuta předlékařská první pomoc.

Řidič zůstal ve vozidle zaklíněn a k jeho záchraně muselo být použito hydraulické vyprošťovací zařízení. Po necelé půlhodině pak byl také řidič předán do péče zdravotnických záchranářů, záchranáři jej museli přenést terénem nahoru na dálnici přes svodidla předat zdravotníkům.

„Dětem jsme za jejich statečnost předali Dráčka záchranáčka. Po dobu zásahu složek IZS byl provoz na dálnici D1 omezen,“ uvedli hasiči.

Přejít nahoru