20231115 214048

Vteřiny od neštestí! Na přejezd ve Studénce vjel řidič kamionu na červenou

Neuvěřitelný hazard se životy předvedl řidič kamionu ve středu večer ve Studénce. Na nechvalně známý přejezd vjel na červenou a spadla na něj závora.

„Dnes po půl šesté večer vjel řidič kamionu na zabezpečený železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku v době, kdy byla dávána výstraha červenými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,“ sdělila policejní mluvčí Soňa Stětínská.

Závory se spustily a jedna z nich dopadla mezi kabinu a návěs vozidla. Naštěstí ale přítomní svědci závoru včas zvedli a kamion z přejezdu díky tomu odjel.

„Prozatím nemáme informace, že by došlo ke zranění osob nebo škodě na majetku. Rovněž nebyl díky velmi rychlé reakci lidí, které závoru zvedli a umožnili tak kamionu odjet, ohrožen provoz na trati, respektive bezpečnost cestujících. Přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili policisté dechovou zkouškou,“ dodala mluvčí.

Vzhledem k události bylo zapotřebí omezit provoz na trati po dobu nezbytně nutnou, zastaven byl i průjezd pro motorová vozidla.

Velká železniční neštěstí ve Studénce

Řidič je podezřelý z přestupku a bude mu uložena kauce. Událostí se i nadále budou zabývat policisté dopravního inspektorátu Nový Jičín, kteří již na místě učinili potřebná šetření a dokumentaci protiprávního jednání řidiče.

Na železničním přejezdu ve Studénce se přitom stala 22. července 2015 velká tragédie. Pendolino jedoucí na trase Bohumín – Františkovy Lázně se střetlo s kamionem, který uvízl mezi závorami. Ve vlaku tehdy zemřeli 3 cestující a 25 lidí bylo zraněno.

Nehoda se stala asi 1,5 kilometru od místa železniční nehody ze srpna 2008, kdy po nárazu vlaku do zříceného mostu zemřelo 8 lidí!