Vlak srazil muže u Kájova na Českokrumlovsku. Foto: ZZS JČK

FOTO: Vlak u Českého Krumlova srazil muže, jako zázrakem přežil

Železniční dopravu v úseku Český Krumlov – Kájov komplikovala dnes ráno srážka vlaku s osobou. Sražený muž nehodu přežil.

Českokrumlovští záchranáři v sobotu 14. října ráno zasahovali u železniční nehody u Kájova, při níž byl při pohybu v kolejišti odražen muž projíždějícím vlakem. V Kájově se dnes koná pouť a nedaleko kolejí je tak větší pohyb osob.

Kvůli nehodě, která se stala kolem 9. hodiny, byla na několik hodin zastavena železniční doprava v úseku Český Krumlov – Kájov.

„Muž byl při našem příjezdu při vědomí a komunikoval. Zajistili jsme jeho stav žilním vstupem pro podání léčiv, imobilizovali jej krčním límcem a celotělovou vakuovou matrací,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Podle prvotního vyšetření utrpěl muž zranění lehčího charakteru, nicméně s ohledem na mechanismus úrazu byl ve stabilním stavu transportován do českobudějovické nemocnice k dalším vyšetření.

Muž měl obrovské štěstí, že nehodu doslova zázrakem přežil. Obvykle takové nehody končí fatálně. Například v České Skalici na Náchodsku dnes ráno jiný člověk takové štěstí neměl. Na třídě T. G. Masaryka v České Skalici jej srazil vlak, muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, na místě byl mrtvý. Policie zjišťuje jeho totožnost.

Na trati do Trutnova mezi Jaroměří a Starkočí byla kvůli tomu v sobotu ráno na několik hodin nasazena náhradní autobusová doprava.