Práce na dálnici D10 u Benátek nad Jizerou mají skončit do konce srpna. Foto: ŘSD

Víme, kdy skončí nepříjemné omezení dopravy na dálnici D10

Už druhou stavební sezonu pokračují rozsáhlé opravy na dálnici D10 u Benátek nad Jizerou. Podle aktuálních informací by nepříjemné omezení dopravy mělo brzy skončit.

Práce na dálnici D10 mezi Prahou a Mladou Boleslaví komplikují dopravu už řadu měsíců hlavně mezi 28,8 kilometrem a 29,6 kilometrem u Benátek nad Jizerou, městské části Kbel.

„V současné době probíhá montáž protihlukových stěn a zbylých konstrukčních vrstev. Následovat bude pokládka asfaltových vrstev a dokončovací práce, které spočívají v realizaci krajnic a montáži svodidel. Nakonec vše završí vyměněna svodidel ve středním dělícím pásu,“ informovali ČRzprávy.cz zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které investici provádí.

Opravy u benátecké městské části Kbel navazují časově i místně na ukončenou výměnu povrchu vozovky v úseku Benátky nad Jizerou – Tuřice. Hlavním cílem stavební akce je rekonstrukce stávajících protihlukových stěn v délce 236 metrů vlevo ve směru na Prahu a v délce 510 metrů vpravo ve směru na Liberec.

„Kromě toho budujeme po obou stranách dotčeného úseku dalších 168 metrů nové protihlukové stěny, rekonstruujeme systém odvodnění, jeden most, vyměňujeme svodidla a pokládáme nový asfaltový koberec,“ sdělil mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Provoz v místě prací je omezen a vede v režimu 2+1/1 rychlostí sníženou na maximálně 80 km/h. Obvykle se dá místem projet bez větších komplikací, ale hlavně v dopravních špičkách, například v neděli odpoledne, kdy se lidé vrací z východu republiky do Prahy, se tam tvoří dlouhé kolony. Stačí také drobná nehoda v místě zúžení a dlouhá kolona je také rychle na světě. Pak se tam řidiči mohou zdržet i hodiny.

To by ale mohlo konečně brzy skončit. „Dokončení akce plánujeme v následujících týdnech. Předpokládané dokončení rekonstrukce protihlukové stěny, odvodnění a vozovky na dálnici D10 u Benátek nad Jizerou – Kbel a uvedení celého úseku do plného provozu je plánováno koncem tohoto měsíce,“ sdělili zástupci ŘSD.

Zhotovitelem vybraným na základě veřejné soutěže je společnost Metrostav Infrastructure a.s., která provádí práce za smluvenou částku 93,77 milionu korun bez DPH.

Přejít nahoru