Požár dodávky na I/35 u Liberce. Foto: HZS

VIDEO: U Liberce kompletně shořela dodávka, od hašení namrzala silnice

Na silnici I/35 ve směru na Liberec ve čtvrtek ráno kompletně shořela dodávka. Přivolaní hasiči už nedokázali auto zachránit, s plameny bojovali přes 20 minut.

Tohle nechce zažít žádný řidič. Na vytížené silnici I/35 ve směru na Liberec začala ve čtvrtek ráno hořet dodávka. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS Liberec, ale auto už bylo příliš celé v plamenech.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za pomoci dvou vysokotlakých proudů během 23 minut, požár byl zlikvidován v 5:34 hodin. Během hašení byla silnice I/35 kompletně uzavřena, následně zprůjezdněna jedním jízdním pruhem.

S ohledem na velmi nízké teploty došlo k namrznutí hasební látky na povrchu silnice. Vlivem toho mohli na silnici pro ostatní řidiče vznikat nebezpečné situace. „Na místo byl proto povolán správce komunikace se sypačem,“ informovali hasiči. Nyní už je místo průjezdné bez omezení.

Hasiči upozorňují, že požáry aut jsou v zimě častější. Může za to kombinace mrazu a obvykle i jen drobné poruchy na elektroinstalaci.