Vůz před sebou tlačí demonstranty blokující dopravu. Video: Poslední generace

VIDEO: Řidič najížděl na demonstranty proti dopravě v Praze

Vyhrocená situace se odehrála na další akci iniciativy Poslední generace v Praze. V rámci protestu opět účastníci blokovali dopravu. Jeden z řidičů se rozhodl na demonstranty najíždět.

Demonstranti za zklidnění dopravy v Praze opět blokovali dopravu. Někteří naštvaní řidiči, kterým skupina Poslední generace zablokovala cestu, neudrželi nervy na uzdě.

Například řidič velkého SUV demonstranty doslova tlačil před sebou, jak zachycuje video, které sdružení zveřejnilo.

„Během posledního pochodu došlo k velmi nepříjemnému incidentu. Jeden z řidičů najel do účastníků a tlačil je několik metrů před sebou. Na útočníka podáme trestní oznámení, takové jednání je nepřijatelné. Záměrně nás ohrozil a narušil naše shromáždění,“ uvedlo sdružení Poslední generace.

Organizátoři pochodu obvinili policii z nečinnosti. „Celá situace byla důsledkem selhání Policie ČR, která vyhověla přání magistrátu a přestala nás na pochodech doprovázet. Podáme proto také stížnost na GIBS. Od pořádání pochodů nás to neodradí,“ uvedli odpůrci automobilové dopravy.

Vůz před sebou tlačí demonstranty blokující dopravu. Video: Poslední generace

Dodali, že se rozhodli, že bez doprovodu policie budou chodit celou šířkou vozovky, aby zabránili nebezpečnému předjíždění. „K ohrožování účastníků došlo i na minulých pochodech, a to i přes přítomnost policie,“ dodali.

Policie: Není to naše chyba!

Policie ale takovou kritiku jednoznačně odmítá. „Při těchto akcích máme především subsidiární roli. Na svolavateli akce je, aby zajistil její bezproblémový průběh. Vzniklá situace byla důsledkem nedodržení podmínek shromáždění daných magistrátem Prahy,“ reagovalo vedení Policie ČR.

Svolavatel a pořadatel podle policie nezajistil, aby se účastníci pohybovali v pravém jízdním pruhu a porušili tím zákon. „Proto jejich jednání bude oznámeno správnímu orgánu,“ uvedla Policie ČR

Dodala ale, že jednání řidiče a účastníků shromáždění, kteří mu bránili v jízdě, policisté vyhodnocují a nevylučují jeho protiprávnost. „Situaci na místě během několika okamžiků policisté vyřešili a účastníky shromáždění přiměli k dodržování pravidel stanovených magistrátem pro toto shromáždění,“ dodala Policie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru