Nehoda vlaku a nákladního vozu ve Stráži nad Nisou. Foto: HZS

VIDEO: Nehodu vlaku s náklaďákem vezoucím bagr zachytila kamera

O vážné železniční nehodě ve Stráži nad Nisou už od nás víte. Před vlakem tam vjel nákladní vůz vezoucí bagr. Při havárii se zranilo 21 lidí, z toho čtyři vážně. Teď se objevilo video, které nehodu zachycuje.

Zdravotnická záchranná služba aktuálně uvedla, že při nehodě osobního vlaku a nákladního vozu převážejícího na přívěsu bagr ve Stráži nad Nisou na Liberecku ošetřila celkem 21 zraněných cestujících z vlaku, 9 z nich utrpělo středně těžké zranění a 12 lehké. Ve vlaku cestovalo 65 lidí.

Osobní vlak byl plně obsazený, mimo jiné v něm cestovalo i 19 žáků 4. třídy základní školy s pedagogickým dozorem, kteří si vyrazili na školní výlet. Dvě děti převezli zdravotníci sanitou do nemocnice, mají naštěstí jen lehčí poranění.

Další 4 cestující, a mělo by se jednat o dospělé pasažéry, utrpěli těžké zranění, některá z nich mají být velmi vážná. Na místě proto zasahoval i vrtulník Zdravotnické záchranné služby.

Byla v provozu signalizace?

Nehoda se stala ve středu před 14. hodinou na železničním přejezdu opatřeném zvukovým a světelným signalizačním zařízením (tedy bez závor). „Nyní zjišťujeme, jak se mohlo stát, že osobní vlak, jedoucí ve směru z Frýdlantu na Liberec, najel na přejezdu do přívěsu projíždějícího nákladního vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

V této souvislosti policii především zajímá, zda bylo signalizační zařízení přejezdu v inkriminované době v činnosti.

Nehodu zachytila kamera, kvůli nižšímu rozlišení a také úhlu záběru ale není zcela jasné, jestli byl „semafor“ na přejezdu funkční. Signalizační zařízení ale ze záběru vypadá vypnuté, potvrdit to ovšem musí vyšetřovatelé.

„Příčinu a všechny související okolnosti této nehody nyní zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru, která v této souvislosti už zahájila úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ dodala mluvčí Baláková.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru