Nehoda autobusu a auta v Nesovicích. Zdroj: PČR

VIDEO: Nehoda auta a autobusu plného dětí! Řidič autobusu byl opilý!

Vážná nehoda omezila dopravu na frekventované silnici I/50 v Nesovicích na Brněnsku. Srazilo se tam auto a autobus s dětmi. Navíc se ukázalo, že řidič autobusu je opilý.

Nehoda komplikovala v pátek odpoledne provoz na dopravně vytížené komunikaci I/50 v Nesovicich. Na tamní křižovatce se srazil osobní vůz Škoda s autobusem, ve kterém cestovali tři dospělí a také 26 dětí!

Auto bylo po nehodě výrazně zdemolované, jeho řidič utrpěl zranění, s nímž byl transportován do nemocnice. Cestující z autobusu naštěstí vyvázli bez větších zranění. Provoz na silnici je řízen kyvadlově a tvoří se dlouhé kolony, s omezením musí řidiči počítat do zhruba 17 hodin.

Nehodu zřejmě zavinil řidič auta

„Vše nasvědčuje tomu, že viníkem nehody je řidič osobního vozu, který nedal přednost v jízdě v křižovatce,“ sdělila Policie ČR.

Podle policejních informací ale bude mít velký problém i řidič autobusu. „Opakovaně totiž nadýchal kolem 0,7 promile. Případem se nadále zabýváme,“ uvedla policie. I když 0,7 promile není až tak mnoho v případě řidiče autobusu jde o vážný prohřešek, který skončí nejspíš ztrátou zaměstnání.

Za alkohol do jednoho promile přijde šofér o 7 bodů a může dostat pokutu až do 20 tisíc korun.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru