Kamion zablokoval dálnici D1. Zdroj: PČR

VIDEO: Na mol opilý řidič kamionu zablokoval D1, z benzinky vyjel nájezdem

Neuvěřitelný manévr předvedl opilý řidič kamionu na dálnici D1. Vyjížděl z benzínky nájezdem a zablokoval přitom celou dálnici. Jen zázrakem do auta ubrzdila.

Svým očím nevěřili řidiči na dálnici D1, kteří směřovali v pondělí dopoledne na Prahu. Z prostoru čerpací stanice na 185. kilometru vyjížděl řidič zeleného kamionu. Jenže si razil cestu nájezdem na benzínku, vyjel tedy do protisměru. V tu chvíli bylo jasné, že se správným směrem nemůže vytočit.

Soupravu nezvládl napoprvé stočit do správného směru a na několik dlouhých desítek sekund zablokoval dálnici,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Po dálnici přijíždějící řidiči naštěstí před kamionem zvládli zabrzdit a nestalo se tak nic vážného. Muž za volantem kamionu po drobné kolizi se svodidly vymanévroval a z místa odjel.

Na nejbližším exitu sjel a pokračoval až k Domašovu, kde zastavil. Tam jej dostihli přivolaní policisté. Důvod nesmyslného hazardu vyšel záhy najevo.

Dechová zkouška třiapadesátiletého cizince s pozitivním výsledkem 4,1 promile ani nepotřebuje komentář. Požití alkoholu před jízdou doznal, výtisky z přístroje ale už nebyl schopen ani podepsat,“ uvedl mluvčí policie Šváb.

Po vystřízlivění se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti. „Pokud se někdo z řidičů cítil jeho jednáním ohrožen a dosud není v kontaktu s policisty, může se se svým svědectvím ozvat na linku 158,“ dodal mluvčí.

Řidič kamionu zablokoval dálnici D1. (Pro přehrání je třeba povolit cookies.) Zdroj: PČR