Auto začalo po nehodě u Svitav hořet. Zdroj: Policie ČR

VIDEO: Dramatická nehoda u Svitav! Řidička usnula, nabourala a auto jí shořelo!

Dramatická dopravní nehoda se stala na silnici ze Svitav na Brno. Řidička s osobním autem vyjela ze silnice, auto s pohonem na plyn přeletělo svodidla a začalo hořet!

Hned několik řidičů nahlásilo v úterý odpoledne hořící auto po nehodě na hlavním tahu ze Svitav do Brna. „Žena, která pravděpodobně usnula za volantem, vyjela s vozem mimo silnici,“ uvedl dnes mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Na místě dramatické situace zastavilo několik řidičů, mezi nimi i dva policisté a jeden dobrovolný hasič ve volnu. Ti využili svých zkušeností, okamžitě zasáhli a začali situaci řešit.

Nehoda u Svitav: Řidička měla štěstí

„Zkontrolovali hořící vozidlo, zda se v něm nikdo další nenachází,“ uvedl mluvčí. Ženě se naštěstí podařilo dostat z auta včas ven, přestože zdemolovala auto a to pak začalo hořet, vyvázla skoro bez zranění.

Hasiči a policisté krvácející řidičku ošetřili a do příjezdu svých kolegů ze složek IZS usměrňovali dopravu. „To proto, aby auto s pohonem na plyn, které mohlo vybuchnout, neohrozilo projíždějící vozidla,“ dodal Pavel Šváb.

Nádrže na plyn v automobilech sice mají pojistku, která se v podobné situaci utaví tak, aby plyn unikal a snížilo se riziko výbuchu, v praxi už k několika detonacím došlo a také riziko nelze nikdy vyloučit.

Situaci na místě, příjezd hasičů i policistů a hořící vůz zachytila kamera.

Video: Auto po nehodě začalo hořet

Přejít nahoru