Speciální vůz záchranářů v Dobřichovicích unášela řeka. Foto: THP

VIDEO: Drama v Dobřichovicích! Řeka Berounka unášela speciální vůz záchranářů

V menší drama se proměnila ukázka záchranářské techniky Houkačky v Dobřichovicích na Berounce. Speciální vůz záchranářů tam totiž strhl proud a řeka jej začala unášet.

Na akci Houkačky v Dobřichovicích se záchranáři z Trans Hospital Plus nedobrovolně postarali o adrenalinovou podívanou pro návštěvníky. Stalo se to při ukázce toho, jak „obojživelný“ speciální vůz Sherp dokáže projet i velkou řekou.

Díky tomu se záchranáři dokážou dostat i k pacientům na druhé straně řeky, nebo přímo v řece. Jenže při vjezdu do řeky Berounky jejich speciální sanitní vůz Sherp kvůli většímu proudu sklouzl mimo betonový brod.

Houkačky Dobřichovice: Vůz záchranářů unášela řeka

Diváci byli svědky toho, jak vůz náhle unáší prudký proud řeky. Řidič se musel snažit najít nějaké podloží, od kterého se odrazí a zároveň musel najít jiné vhodné místo pro bezpečný výjezd z řeky.

„Díky tomu přihlížející viděli stroj přímo v akci. Vzhledem k tomu, že vozidlo máme teprve 14 dní a nebylo zatím možné ho v podobné situaci vyzkoušet, vypadal boj s rychle tekoucí řekou chvílemi dramaticky, přestože je tento speciální stroj na tuto situaci přímo vyroben a vybaven,“ potvrdili záchranáři z Trans Hospital Plus.

Záleží pak už jen na zkušenosti řidiče, aby bezpečně vyjel na břeh a to se v tomto případě povedlo na jedničku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *