Místo nehody v Turnově. Foto: PČR

VIDEO: 87letý senior málem přejel dívky na přechodu, zachytily to kamery

87letý řidič Dacie Sandero přehlédl dvě malé dívky na přechodu v Turnově a doslova vjel mezi ně. Školačky narazily do boku auta, řidič přesto nezastavil a z místa nehody odjel.

Nehoda se stala v neděli 25. června, policie nyní zveřejnila záběry z kamer, které mají sloužit jako varování před nepozorností za volantem.

Co přesně se stalo? „87Letý řidič bílé Dacie Sandero projížděl 25. června před 19. hodinou z náměstí Českého ráje do ulice 5. května v Turnově, když mu na přechod pro chodce do silnice a do jeho jízdní dráhy vstoupily dvě malé dívky, které přehlédl a vjel mezi ně,“ popisuje mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Následně došlo ke kontaktu vozidla s dívkami, obě školačky narazily do boku auta a jedné z nich kolo dacie najelo na nohu. Zranění u obou si podle policie vyžádala ambulantní ošetření a zdá se, že spíše půjde o lehčí zranění na noze.

„Zarážející bylo chování řidiče, ten na místě nehody vůbec nezastavil a pokračoval v jízdě dál, aniž by dětem jakkoliv pomohl. Naše hlídka ho následně vypátrala na nedalekém Havlíčkově náměstí, kde seděl v autě a přemýšlel, jak má situaci řešit. K tomu, že do dívek najel, se policistům na místě přiznal. Nehodová událost bude mít dohru ve správním řízení,“ uvedla Baláková.

Loni po střetu s autem zemřely tři děti

V loňském roce se v České republice střetlo s motorovým vozidlem 715 dětí, z nichž bohužel 3 zemřely, 44 se zranilo těžce a 596 lehce. Smrtelná zranění dětí eviduje policie za měsíce červen, červenec a září.

V letošním roce se v celé republice za období od 1. ledna do 30. května stalo celkem 243 střetů dětí s motorovými vozidly. Nikdo při nezemřel, dělejme všichni všechno proto, aby v této statistické kolonce zůstala nula i nadále.

„V této souvislosti žádáme rodiče o to, aby svým dětem pravidla bezpečného přecházení silnice připomněli a současně apelujeme na řidiče, aby byli i s ohledem na nadcházející prázdniny na silnici vůči dětem ještě více obezřetní,“ dodala Baláková.