Nehoda kamionu do mostu v Hradci Králově. Foto: HZS

Vážná nehoda v Hradci Králové: Kamion narazil do mostu!

Vážná nehoda v Hradci Králové uzavřela v neděli po poledni ulici Jana Černého. Kamion tam narazil do mostu. Provoz je zastaven i na železniční trati.

Zcela zdemolovaná horní část kamionu zůstala po drtivém nárazu do železničního mostu. Vážná nehoda se stala v sobotu po poledni v ulici Jana Černého v Hradci Králové.

„Spolupracujeme na místě se záchrannou službou a policií,“ informovali hasiči HZS Královehradeckého kraje. Při nehodě se zranil řidič nákladního vozu, kterému hasiči pomohli ze zdemolované kabiny a následně byl transportován do nemocnice.

Nehoda uzavřela ulici Jana Černého i železnici

Po poledni byla uzavřena komunikace v ulici Jana Černého a provoz musel být zastaven i na železniční trati v úseku Hradec Králové hlavní nádraží – Hradec Králové-Slezské Předměstí.

Úplné nebo částečné omezení potrvá až do ukončení vyšetřování příčin nehody a kontroly stability mostu, tedy do pozdního odpoledne. Správa železnic předběžně počítá s obnovením provozu kolem 15. hodiny, pokud bude vše v pořádku.

Nutné bude také odstranit vážně poškozený kamion ze silnice, který při nehodě přišel o střechu kabiny a zároveň se mu doslova odpárala horní část návěsu. Ta zůstala ležet po nárazu na silnici před železničním mostem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru