Vážná nehoda se stala v úterý dopoledne na silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Foto: ZZS KHK

Při tragické nehodě zemřela maminka, její děti jsou vážně zraněné

/AKTUALIZOVÁNO/ Tragická nehoda zablokovala v úterý dopoledne silnici I/35 u Rozběřic mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Na místě zasahovali záchranáři, pro zraněné musel letět vrtulník.

„Všechny složky IZS zasahují u vážné dopravní nehody na silnici I/35 u Všestar, respektive Rozběřic, mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Silnice je zcela neprůjezdná. Pokud můžete, místu se vyhněte,“ informovali kolem deváté hodiny hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Na místě se srazila dvě osobní auta, která v sobě zůstala zaklíněná, při nehodě se zranili čtyři lidé. Policie zřídila objízdnou trasu přes Rozbřezice, s opatrností tedy řidiči projedou. Omezení trvala do zhruba 12 hodin.

Později vyšlo najevo, že v jeden vůz řídil 69letý senior, kterého jen s lehkými zraněními převezla sanitka do nemocnice. Posádka druhého vozu ale dopadla mnohem hůř.

„Na pomoc vyslali naši operátoři tři záchranářské posádky spolu s lékařem a inspektorem provozu. Zároveň k místu nehody odstartoval také vrtulník LZS Kryštof 6,“ informoval mluvčí záchranky Ivo Novák.

Druhé auto řídila 41letá žena a vezla s sebou dvě děti. „Bohužel řidička zemřela,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. Při nehodě utrpěla mnohočetná zranění natolik závažná, že jim na místě podlehla.

Velmi vážná zranění bohužel utrpěly i dvě nezletilé děti. „Obě záchranáři po poskytnutí potřebné péče transportovali do traumacentra s podezřením na vážná poranění trupu a končetin, jedno na palubě vrtulníku LZS,“ upřesnili odpoledne záchranáři.

Přejít nahoru