Vážná nehoda na silnici I/50 u Starých Hutí směrem na Slovensko. Foto: PČR

Vážná nehoda dvou kamionů u Starých Hutí, tři zranění, zasahoval vrtulník

Vážná nehoda u Starých Hutí v Buchlovských horách uzavřela ve středu odpoledne hlavní silniční tah na Slovensko. Na silnici I/50 havarovaly dva nákladní a jedno osobní vozidlo.

Hlavní silniční tah I/50 na Slovensko u Starých Hutí uzavřela ve středu po 15. hodině vážná nehoda dvou nákladních a jednoho osobního vozidla.

„Nehoda si vyžádala tři zraněné,“ informovala Policie ČR. Místo bylo několik hodin zcela neprůjezdné. Policejní hlídky odklání provoz z obou směrů.

Na místě byly tři zraněné osoby. „Jeden zraněný řidič z nákladního vozidla zůstal zaklíněný v kabině a hasiči jej museli vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedli hasiči z HZS Zlínského kraje.

Řidiče transportoval vrtulník do Zlína

Podle záchranářů pacient utrpěl středně těžká zranění, ale byl při vědomí. „Záchranáři muže zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče, a to včetně podání medikamentů, imobilizace a provedení dalších život zachraňujících přednemocničních úkonů,“ uvedl mluvčí záchranky.

Poté muže s podezřením na poranění pánve a zlomeninu stehenní kosti předali do vrtulníku letecké záchranky. Ta pacienta transportovala do zlínské nemocnice.

Další dva řidiči měli podstatně lehčí zranění. Řidič z druhého kamionu utrpěl zhmoždění hrudníku, řidič osobního vozidla měl poraněné koleno a stěžoval si na bolest v oblasti žeber. Záchranářské posádky je oba po nezbytném ošetření v terénu převezly k dalšímu vyšetření a ošetření do Uherskohradišťské nemocnice.

Hasiči provedli u vozidel protipožární opatření, zároveň pokračovalo vyšetřování nehody a odklízení trosek. Řidiči musí počítat s omezením do pozdního večera.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru