Vážná nehoda autobusu a kamionu na dálnici D8. Foto: PČR

Vážná nehoda na dálnici D8: autobus v mlze narazil do kamionu!

Dálnici D8 ve směru na Německo uzavřela ve středu dopoledne nehoda autobusu a kamionu. Dálnice D8 bude na několik hodin uzavřena.

Policie ve středu před polednem uzavřela dálnici D8 ve směru na Německo. Na 87. kilometru totiž došlo k vážné dopravní nehodě autobusu a nákladního vozidla.

Řidič autobusu tam v husté mlze naboural čelně do zadní části kamionu. Kabina řidiče zůstala po havárii výrazně zdemolovaná. Řidič a spolujezdec zůstali uvnitř zaklínění. „Právě probíhá vyprošťování dvou zaklíněných osob. Několik cestujících utrpělo lehčí zranění,“ upřesnili hasiči z HZS Ústeckého kraje. Na místě zasahuje 6 jednotek hasičů.

“V důsledku nehody měla jedna osoba těžká zranění, 4 osoby středně těžké a další 4 lehká zranění. Zbývajících 17 pasažérů jsme evakuačním autobusem dopravili do restaurace v blízkých Petrovicích,” informovali hasiči.

Řidiči nevytvořili záchranářskou uličku

Policisté odkláněli dopravu na 80. kilometru na objízdné trasy. Dálnice ve směru na Německo bude po dobu odstraňování následků nehody uzavřena, s úplným nebo částečným omezením je třeba počítat do středečního podvečera.

Před nehodou se vytvořila delší kolona, policisté přitom kritizovali, že řidiči nevytvořili záchranářskou uličku, pomoc se tak ke zraněným dostala se zpožděním. Fotografie níže jsou jasně výmluvné.