Nehoda u Krásného Lesa na Liberecku. Zdroj: HZS

Auto při předjíždění u Liberce nabořilo autobus a kamion, 6 zraněných

Nepříjemná nehoda zkomplikovala ve čtvrtek ráno dopravu na Liberecku. Na silnici I/13 u Krásného Lesa havaroval autobus, osobní auto a kamion.

Autobus v příkopu, zdemolované osobní auto a navíc lehce nabouraný kamion. Tak skončila čtvrteční ranní nehoda na silnici 13 u obce Krásný Les na Liberecku. Podle prvních informací z policejního vyšetřování k nehodě došlo při předjíždění osobního auta.

U nehody zasahovaly jednotky HZS Raspenava a JSDH Frýdlant povolány k dopravní nehodě autobusu, nákladního a osobního automobilu na silnici I/13 do Krásného Lesa.

Na místě se nacházelo celkem 25 osob, z nichž 5 bylo se zraněním předáno do péče záchranky,“ informovali hasiči HZS Libereckého kraje. Na místo byl povolán evakuační autobus libereckých hasičů, který poskytl tepelný komfort zúčastněným.

Kromě toho museli hasiči vyprostit zraněného řidiče osobního auta, který zůstal uvězněný ve zdemolovaném autě. „Celkový počet zraněných se vyšplhal na 6 osob, kdy 5 z nich bylo záchrankou odvezeno do nemocnice a jedna osoba byla ošetřena na místě bez nutnosti transportu,“ dodali hasiči.

Evakuační autobus dále cestující převezl na autobusové nádraží ve Frýdlantu. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. S omezením na silnici by měli řidiči počítat do zhruba půl desáté.