Tragická nehoda auta a kamionu u Třebíze. Foto: HZS

Tragická nehoda auta a kamionu u Třebíze: zemřely dvě ženy

Provoz na silnici I/7 od Prahy na Slaný u Třebíze zastavila ve čtvrtek odpoledne vážná nehoda auta a kamionu. Při nehodě bohužel zemřely dvě ženy.

Dvě posádky rychlé zdravotní pomoci a posádka Slaný zasahují ve spolupráci s Leteckou záchrannou službou Praha u vážné dopravní nehody. Taková byla prvotní informace o nehodě, k níž došlo ve čtvrtek po 15. hodině na silnici I/7 mezi Prahou a Slaným u obce Třebíz.

Srazilo se tam čelně osobní auto a kamion. V osobním autě cestovaly dvě ženy. „Jedna byla vyproštěna před příjezdem jednotek hasičů svědky nehody a byla už v péči zdravotnické záchranné služby. Lékař však po chvíli u této osoby potvrdil úmrtí,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

„Druhou zaklíněnou ženu jednotky vyprostily pomocí hydraulického zařízení a předaly zdravotníkům, kteří ihned zahájili resuscitaci. Ta však nebyla úspěšná a lékař musel podruhé konstatovat exitus,“ dodala Mocová.

Hasiči zajistili místo nehody, udělali na obou vozidlech opatření proti vzniku požáru a zasypali únik provozních kapalin. Připravili také prostor na přistání vrtulníku, který nakonec odletěl prázdný. Dále pomohli řidiči při otáčení vězeňského autobusu, který stál těsně u nehody, aby mohl z místa odjet na náhradní trasu.

Po 16. hodině, kdy dorazila kriminální policie, asistovali při vyšetřování. Před 18. hodinou pak přenesli obě těla do vozidla pohřební služby. O hodinu později ještě slánská jednotka spolupracovala při naložení vraku na odtahovou službu a po sbalení materiálu se jako poslední ze zasahujících vrátila na základnu.

Provoz na frekventované pozemní komunikaci mezi Slaným a Louny byl po celou dobu zásahu a vyšetřování zastaven. Policie ve spolupráci se silničáři řídila odklon po vedlejších komunikacích. Zálohu za slánskou stanici držela dobrovolná jednotka obce Zlonice, která byla připravena k případnému výjezdu na své zbrojnici.

Přejít nahoru