Benzín na Tank ONO opět zlevňoval. Foto: ČRzprávy

V síti českých čerpacích stanic před létem nečekaně razantně klesla cena benzínu

Ačkoli před létem paliva do aut spíše zdražují. V jedné ze sítí čerpacích stanic ale cena benzínu nečekaně razantně klesla. Další zlevňování přišlo dnes, ve středu 5. června a zřejmě vydrží několik dnů.

V České republice v červnu pokračuje zlevňování pohonných hmot. V létě přitom obvykle ceny paliv rostou, protože výrobci i čerpací stanice chtějí vydělat na výrazně větším letním provozu. Statisíce lidí totiž v zimě autem raději nejezdí, desítky tisíc motoristů vyráží na dlouhé cesty za dovolenou i na chaty a jsou tak nucení více tankovat, a to i za vyšší ceny.

Cena benzínu klesá už několik týdnů

Letos ale v tuzemsku paliva překvapivě spíše zlevňují. Podle společnosti CCS, která ceny pohonných hmot (PHM) sleduje, byla průměrná cena v dubnu 39,83 koruny na litr PHM, v květnu paliva zlevňovala na průměrných 38,84 koruny a dál zlevňují i v červnu.

Jedná se pochopitelně o průměrné ceny, přičemž dráž obvykle tankují řidiči v Praze, nebo v okolí vytížených dálnic. Záleží také na síti čerpacích stanic, dlouhodobě dolů tlačí ceny sít značky Tank ONO, ta už minulý týden zlevnila Natural 95 na 36,50 Kč a dnes, tedy ve středu 5. června 2024 ve zlevňování pokračovala.

Cena litru Naturalu 95 tak pro následující dny na Tank ONO klesla na velmi příjemných 35,50 Kč a litr nafty dokonce jen na 32,90 Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *