V Praze vyjely tramvaje v ukrajinských barvách. Jedna měla nehodu. FOTO: MHMP Simona Amiridu

V Praze dnes vyjela tramvaj v ukrajinských barvách, hned měla nehodu

V Praze dnes do ulic vyjela tramvaj v ukrajinských barvách na podporu této válkou zkoušené země. Jenže hned první den měla kolizi s projíždějícím autem.

Praha se ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy (DPP) symbolicky připojila k projektu #RIDEFORUKRAINE upozorňujícím na ukrajinskou vládní fundraisingovou platformu UNITED24. Proto byla ve středu v Opletalově ulici na trasu slavnostně vypravena souprava tramvají T3R.PV s unikátním designem v ukrajinských národních barvách a QR kódem, který vede právě na web platformy UNITED24.

Na něm je možné finančně podpořit Ukrajinu v šesti různých oblastech: od urgentní humanitární pomoci, přes nákup zdravotnických pomůcek, odminovávání, vzdělávání a vědu, rekonstrukci země až po prostředky pro obranu. Tuto soupravu tramvají bude DPP prioritně nasazovat na páteřní linku č. 22 po dobu následujících zhruba šesti měsíců, a to s možností prodloužení.

„Během slavnostního zahájení první jízdy šly náhodou Opletalovou ulicí ukrajinské děti a když viděly tramvaj, hned se koukaly a ukazovaly rukama „hurá“. To bylo moc milé,“ uvedl náměstek primátora hlavního města pro dopravu Zdeněk Hřib.

Tramvaj měla hned první den nehodu

Jenže jedna ze souprav daleko nedojela. „Hned první den jízdy došlo ke kolizi auta s naší tramvají na podporu Ukrajiny. Stalo se to na Drinopolu na lince 22. Naštěstí to byl podle dostupných informací jen nevinný ťukanec a ne sabotáž s geopolitickým podtextem,“ uvedl Hřib. Tramvaj co nejdříve opět vyrazí do provozu.

Zaznamenal jsem dotazy, čemu tato tramvaj pomůže tím, že je žlutomodrá. Rád bych proto upozornil, že hlavní rolí této tramvaje je propagovat ukrajinskou vládní fundraisingovou platformu UNITED24 https://u24.gov.ua Přes ni můžete bezpečně poslat peníze na humanitární pomoc, rekonstrukci či odminování. A nebo jako já přímo na obranu země proti Ruské genocidě. Nejde tedy o pouhou symbolickou podporu.

FOTO: MHMP Simona Amiridu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru