Komplikace mohou nastat i v pražské hromadné dopravě. Foto: PID

V Česku začala stávka proti vládě, hrozí komplikace v dopravě

Řidiči by měli počítat s možnými komplikacemi v pondělní dopravě kvůli stávce odborů proti vládě Petra Fialy. Potíže v dopravě se čekají v Praze a Mladé Boleslavi.

V pondělí ráno začala celorepubliková výstražná stávka. Jako první protest zahájila velká část základních a středních škol ve všech krajích po celé republice. To má dopad hlavně na rodiče, kteří museli zajistit hlídání pro děti, nebo si vzít volno v práci a zůstat s nimi doma.

Větší komplikace pro veřejnost se očekávají po poledni, kdy začne hlavní protest v centru Prahy, velký happening se očekává také v Mladé Boleslavi u automobilky Škoda Auto.

Pražská integrovaná doprava oznámila, že řidiči autobusů, tramvají ani metra stávkovat nebudou. „Pokusíme se být v zastávkách včas, ale je možné, že nás zdrží protestní průvod,“ sdělili zástupci Pražské integrované dopravy s tím, že možná zpoždění bude vidět v aplikaci PID Lítačka.

Dopravu ale může komplikovat chystaný průvod v centru Prahy, který vyrazí před polednem z Palachova náměstí přes Mánesův most a Klárov na Malostranské náměstí. Policie doporučuje se této oblasti vyhnout mezi 11. a 14. hodinou.

Stávka v Mladé Boleslavi

Stávkovat ale budou zaměstnanci i v mnoha firmách a průmyslových podnicích, například v Mladé Boleslavi zastaví na dvě hodiny práci zaměstnanci Škoda Auto. Pondělní stávka odborářů se v Mladé Boleslavi výrazně promítne i do dopravní situace.

„Kvůli zajištění bezpečnosti účastníků této akce bude na jedné z nejfrekventovanějších ulic města, na třídě V. Klementa, úplná uzavírka v pondělí 27. listopadu od 12 do cca 16 hodin v úseku mezi křižovatkou s ulicí Jana Palacha a křižovatkou s ulicí U Stadionu,“ sdělila mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková.

Objízdné trasy budou vyznačeny, přesto lze čekat v přilehlé větší části města dopravní komplikace.

Ve směru od Kosmonos vede objížďka z třídy V. Klementa na ulici J. Palacha a dále ulicemi Havlíčkova, U stadionu a zpět na třídu V. Klementa. Ve směru od centra – z třídy V. Klementa na ulici U Stadionu, Jiráskova, J. Palacha a zpět na třídu V. Klementa.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru