Nehoda auta a vlaku v Libčicích nad Vltavou. Foto: Správa železnic

Už zase! Řidič auta vjel u Libčic před vlak vezoucí nebezpečné látky, ten auto smetl

Vážná nehoda zkomplikovala v úterý ráno provoz na železničním koridoru Praha – Ústí nad Labem v Libčicích nad Vltavou. Řidič Volkswagenu tam vjel před vlak.

Vážný nehod na železničních přejezdech neubývá. Další zkomplikovala provoz na železniční koridoru Praha – Ústí nad Labem. Kolem čtvrté hodiny ráno vjel řidič osobního vozu Volkswagen na železničním přejezdu v Libčicích nad Vltavou před přijíždějící nákladní vlak.

Šlo přitom o velmi rizikovou nehodu, vlak s 25 vagony převážel nebezpečné chemické látky. Naštěstí se ale s nákladem nic nestalo. Také posádky auta a vlaku vyvázli bez vážnějších zranění. I tak ale vznikla nemalá škoda. „Předběžně byla vyčíslena na 800 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle policejní mluvčí to dle prvotního vyšetřování vypadá, že vůz, v němž seděl jen 58letý řidič, vjel na přejezd, z nejasných důvodů zastavil a nemohl jet dál. Přijíždějící vlak do něho vrazil z boku a odtlačil jej po kolejích.

Havárie na několik hodin zkomplikovala železniční dopravu na koridoru. V úseku Kralupy nad Vltavou – Roztoky u Prahy musela být nasazena náhradní autobusová doprava. Kolem osmé hodiny se však podle mluvčího hasičů Martina Kavky podařilo dopravu obnovit.

Další nehoda vlaku a auta v Mladých Bukách

Není to přitom ani 24 hodin od jiné dopravní nehody na železničním přejezdu. Včera vjel před vlak řidič Seatu na přejezdu v Mladých Bukách na Nymbursku. V osobním vlaku cestovalo 20 osob, naštěstí se jim, stejně jako posádce vlaku a auta nic nestalo, nehoda se obešla bez zranění.

Často ale takové havárie končí fatálně. Stačí se podívat na nárazník vlaku zaražený do boku auta v místě řidiče. Ten měl doslova štěstí v neštěstí. I tak ho čeká hradit nemalou škodu, pokud neměl vůz dobře pojištěný.

„Vozidlo jsme odstranili mimo kolejiště za pomoci pneumatického vaku, tzv. sněhuláka,“ informovali Drážní hasiči Nymburk.