Nehoda auta a vlaku na železničním přejezdu v Rychnově nad Kněžnou. Foto: HZS

U nádraží v Rychnově nad Kněžnou smetl osobní vlak Škodovku, dostala ránu z boku

Další vážná nehoda na železnici. Tentokrát vjelo auto ve čtvrtek odpoledne před osobní vlak na železničním přejezdu v Rychnově nad Kněžnou.

U srážky vlaku s osobním autem zasahovali ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a ze Správy železnic.

K nehodě došlo v rychnovské ulici Zbuzany, kde řidič Škody Superb combi vjel na přejezdu u nádraží před přijíždějící osobní vlak. Strojvedoucí neměl šanci vlak zastavit a ten do vozu narazil, následně jej náraz odrazil přes travnatý pás na silnici mimo koleje.

S ohledem na to, že se havárie stala blízko nádraží, jel vlak pomaleji a náraz tak nebyl likvidační, posádka auta tak vyvázla bez zranění. „Z vlaku vystoupilo 14 cestujících, kteří byli rovněž bez zranění,“ uvedli hasiči z HZS Královehradeckého kraje. Nehoda se stala blízko nádraží v Rychnově nad Kněžnou a hasiči tedy nemuseli zajišťovat náhradní dopravu, například evakuační autobus.

Vážných střetů vlaku s autem je v poslední době stále více a rozhodně nekončí tak „dobře“ jako nyní v Rychnově. V neděli 25. února u obce Zachrašťany se na trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Novým Bydžovem po 18. hodině srazil osobní vůz s vlakem.

Při tragické nehodě auta a vlaku zemřela maminka dítěte

V autě přitom jela 32letá žena a její malé dítě. Maminka bohužel utrpěla tak vážná zranění, že na místě zemřela, dítě bylo s vážným zraněním letecky transportováno do nemocnice.

Ve vlaku cestovala asi stovka lidí, kterým se při nehodě nic nestalo. Z místa byli odvezeni náhradní autobusovou dopravou. Příčiny nehody vyšetřuje policie. „Případní svědci nám své poznatky mohou zavolat na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ještě v živé paměti mají Češi tragickou nehodu vlaku s přívěsem na železničním přejezdu v Dolní Lutyni, při níž se zranilo 20 cestujících a bohužel mladý strojvedoucí Dalibor Ž. při havárii zemřel.

Přejít nahoru