Nehoda traktoru v Loukově na Kroměřížsku. Foto: HZS ZLK

U Loukova se převrátil traktor do potoka, řidič zůstal uvězněný pod ním

Vážná nehoda traktoru s přívěsem naloženým hnojem se stala v neděli dopoledne v Loukově na Kroměřížsku. Řidič zůstal uvězněný pod sedačkou.

Nehoda traktoru vezoucího na přívěsu hnůj se stala v obci Loukov na Kroměřížsku v sobotu 14. října kolem osmé hodiny. Na místo byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů.

„Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že traktor s přívěsem plným hnoje je zaklíněný v korytě místního potůčku a pod sedačkou je uvízlý muž,“ sdělila mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Hasiči co nejrychleji stabilizovali traktor i přívěs a začali vyprošťovat řidiče, což se jim během krátké chvíle podařilo. „Zraněného si následně mohla do péče převzít posádka zdravotnické záchranné služby. Ta po ošetření převezla muže do nemocnice,“ uvedla Javoříková.

Velitel zásahu si na místo povolal vyprošťovací automobil z hasičské stanice Zlín, pomocí něhož traktor i přívěs postupně vytáhli ven z potoka na cestu. Dále se na místo dostavil zástupce životního prostředí, neboť došlo k většímu úniku provozních kapalin do vody.

Ten rozhodl o dalším postupu. Uniklé kapaliny zasypali hasiči sorbentem a dalšímu šíření zabránili sorpčním hadem. Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR.

Přejít nahoru