Tragická nehoda motorkáře a dodávky u Jaroměře. Foto: Jana Raizerová / ZZS KHK

Tři týmy záchranářů dnes bojovaly o život motorkáře, který se srazil s dodávkou

Neskutečný boj záchranářů o život 54letého motorkáře, který se dnes nedaleko Jaroměře srazil s dodávkou, bohužel neskončil dobře. Muž o svůj život přišel v nemocnici.

Tragická nehoda se odehrála v pátek u Jaroměře. Střetli se tam 54letý motorkář a dodávka. Muž na motocyklu po srážce utrpěl velmi vážná zranění, jeho stav byl kritický.

„Svědkové události podle telefonických instrukcí operátorů linky 155 ihned zahájili resuscitaci, kterou velmi kvalitně prováděli až do příletu vrtulníku. Krátce po něm dorazili na místo rovněž záchranáři s lékařem ze základny v Jaroměři,“ informovala záchranka Královehradeckého kraje.

Společným úsilím všech se podařilo obnovit srdeční aktivitu zraněného motorkáře. Následně byl v kritickém stavu připraven k leteckému transportu do traumacentra v Hradci Králové. V jeho průběhu záchranáři mimo jiné motocyklistovi podali krevní transfuzi. Zkrátka udělali, co bylo v jejich silách.

„Bohužel, zranění, která utrpěl se ukázala jako neslučitelná se životem a krátce po přistání v nemocnici došlo k opětovné srdeční zástavě, kterou se ani přes veškeré úsilí již nepodařilo zvrátit,“ dodali smutný konec záchranáři. „Jezděte opatrně, ať nikomu nechybíte!“ dodávají.

Foto: Jana Raizerová / ZZS KHK